Cin korkusu yüzünden .. Şeytan-i Racim

Seytan-i-RacimCin korkusu yüzünden. Şeytan-i Racim. Cinlerin konu alındığı Şeytan-i Racim filmindeki cin çağırma sahnesi ‘cin gelir’ uyarısı üzerine, bazı dualar okunmadan çekildi.

Cin korkusu yüzünden ..  Şeytan-i Racim

İki üniversite öğrencisine musallat olan cinlerin konu alındığı Şeytan-i Racim adlı filmdeki cin çağırma sahnesi din bilginlerinin ‘cin gelir’ uyarısı üzerine, bazı dualar özellikle okunmadan çekildi.

Yaşanmış bir hikâyeden yola çıkılarak senaryolaştırılan Şeytan-i Racim adlı korku filmi, vizyona girmeden tartışma yarattı.

Filmdeki cin çağırma sahnesi, 150 yıllık el yazması bir cin kitabına uygun olarak çekildi.

Ancak senarist Murat Toktamışoğlu’nun danıştığı uzmanların “Eğer duaları birebir okursanız cinler gerçekten de gelebilir.

Seytan-i-Racim1

Bırakın onlar kendi boyutlarında kalsınlar” şeklindeki uyarısını dikkate alan film ekibi, söz konusu sahneleri, cin çağırmak için gereken duaları eksik okunarak, ritüelleri eksik yaparak çekti.

19 Nisan’da gösterime girecek Şeytan-i Racim’i Arkın Artaç yönetirken Altan Gördüm, Uğur Güneş ve Ertunç Uygun başrolleri paylaşıyor.

Şeytan-i Racim filminin konusu

Emrah ve Salih üniversiteli ve İstanbul’da yaşayan iki gençtir.

Her şey günlük hayatta normal gider gibi görünürken, Salih bir anda “havas” adıyla da bilinen ‘büyü ilmi’ne merak sarar. Salih’in büyüye olan bu merakı git gide içinden çıkılmaz bir saplantı halini alacaktır.

Zira Salih işi ileri boyuta taşıyarak cinler alemindeki varlıkları kontrol altına almak ister. Emrah’ın ise olan biten hakkında hiçbir fikri yoktur ama aynı evi paylaştığı için huzuru kalmamıştır ve kendisini zorla sürüklendiği bir döngünün içinde bulur.

Salih her şeyin kontrolünü kaybedince, gece karabasanlar görmeye başlayan, normal bir hayatı kalmayan Emrah da çareyi İzmit’e ailesinin yanına dönmekte bulur.

Burada biraz huzura ermeyi umarken, peşine musallat olanlar onu yine rahat bırakmazlar. Ailesi Emrah’a yardımcı olamayacağını anlayınca çareyi bu işlerle daha önce ilgilenmiş olan Bakırcı Mehmet efendiye başvurmakta bulurlar.

 

5 YORUM

  1. Ne kadar cahil insanlar var ya bu memlekette şimdiye kadar kaç tane insan ölmüş cinler yüzünden.Tıpta hepsinin bi adı var yuh diyorum başkada bişey demiyorum…

  2. Ben Azerbaycandan yazıyorum burada bazı arkadaşlarımızın cin yoktur yazmalarına çok takıldım hayır kardeşlerim öyle değil cin ve şeytan vardır bunu Kurani kerim de bize söylüyor bazan o kadar yakınımızda oluyorlar ki onkarı hatta sanki ensemizde arkamızda hiss ede biliyoruz umarım bazı arkadaşlar bana hakk verecekdir cinler vardır

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?