61.5 F
Los Angeles
28 Mart 2023
AnasayfaAlaturka OnlineÇin'in Uygur Türklerine zulmü ABD'deki Müslümanlar ve Türkler tarafından Houston Texas’ta protesto...

Çin’in Uygur Türklerine zulmü ABD’deki Müslümanlar ve Türkler tarafından Houston Texas’ta protesto edildi

Cin Uygur Turkleri Protesto Houston (13)

Çin’in Uygur Türklerine zulmü ABD’deki Müslümanlar ve Türkler tarafından Houston Texas’ta protesto edildi

Çin’in Uygur Türklerine zulmü Houston Texas’ta protesto edildi

Çin’in Doğu Türkistan bölgesinde Uygur Türklerine uyguladığı baskı ve eğitim kampı adı altındaki toplama kampları Houston’da Çin konsolosluğunun önünde protesto edildi.

Yüzlerce kişi, Çin karşıtı sloganlar attı.

Çin yalan söylüyor ve insanlar ölüyor“, “Utan Çin utan” ve “Çin Uygurları serbest bırak” sloganları atan protestocular, çevredeki halktan da destek gördü.

Ailesi ile birlikte protesto gösterisine katılan Atila Altuntaş, “Doğu Türkistanlı arkadaşlarımızı desteklemek için buradayız. Amacımız Çin hükümetinin Doğu Türkistan’da uyguladığı zulmü buradaki Amerikalılara duyurmak” diyerek olaylardan ne kadar çok insanın haberi olursa Çin hükümetine yönelik baskıların da o oranda artacağını ifade etti. “2 milyon kişi şu an kamplarda. Zorla Çin doktrinleri öğretiliyor ve domuz yediriliyor” dedi.

Protestonun ardından bir süre daha slogan atan grup olaysız şekilde dağıldı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,391BeğenenlerBeğen
16,228TakipçilerTakip Et
3,500TakipçilerTakip Et
7,709TakipçilerTakip Et
31,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın