61.3 F
Los Angeles
22 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Amerika Çinli rap grubundan Hong Kong şarkısı: Hey, 'demokrasi', sen Ortadoğu'dayken insanlar sokaklarda...

Çinli rap grubundan Hong Kong şarkısı: Hey, ‘demokrasi’, sen Ortadoğu’dayken insanlar sokaklarda bomba atıyordu

Çinli rap grubu ‘CD Rev’, Hong Kong’da bir süredir devam eden gösterilere karşı bir şarkı yayınladı. 

Hong Kong’da göstericilerin yer aldığı şiddet eylemlerinin yer aldığı bir kliple yayınlanan şarkıda, “Hey, demokrasi, neden görülmesi zor olan yerlerde saklanıyorsun? Sen Ortadoğu’dayken insanlar sokaklarda bomba atıyordu, sen kimsin, seni kim buldu, şimdi de Hong Kong’dasın, sahne arkasında kim var?” gibi sözlere yer verildi. 

Şarkıda ayrıca, “Şehirdeki yabancı ajanları çıkarın, ondan sonra konuşuruz” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, “Amerikan ikiyüzlülüğünden bahsediyorum, sevgi hakkında hiçbir şey bilmezler, tek bildikleri savaş” ifadelerinin kullanıldığı şarkıda Clinton’a seslenilerek “Bayan Clinton, Çin vatandaşları hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz ve size başkanınızın sözleriyle sesleniyorum” denildi ve ABD Başkanı Donald Trump’ın “Hong Kong’da bir şeyler oluyor” dediği görüntülerle birlikte “Birileri Hong Kong’u bizden ayırmaya çalışıyor” sözlerine yer verildi.

​Şarkı, İngilizce ve Kantonca (Hong Kong’da konuşulan Çince) sözlerle yayınlandı.

Rap grubu ‘CD Rev’, daha önce de Çin Komünist Partisi’ni destekleyen şarkılar yapmıştı.

Hong Kong’da suçluların iadesi yasa tasarısı üzerine başlayan ve 11 haftadır devam eden gösterilerde, protestocular Çin yönetiminin ‘Hong Kong’dan çıkması gerektiğini’ savunurken, Çin yönetimi de eylemlerin ‘renkli devrim girişimi’ olduğunu iddia ediyor. 

Düzenlenen gösterilerde ise ABD ve İngiltere bayrakları dikkat çekerken, eylemcilerin önderlerinden Joshua Wong’un ise ABD Başkonsolosluğu siyasi şefi Julie Eadeh ile bir araya geldiği görüntülenmişti.

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

169,604BeğenenlerBeğen
12,555TakipçilerTakip Et
589TakipçilerTakip Et
7,738TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone