Clooney sevdası 48 bin dolar kaybettirdi

Hollywood’un yakışıklı aktörü George Clooney ile internet üzerinden flört ettiğini sanan Tayvanlı kadın, 48 bin dolarını Nijeryalı dolandırıcıya kaptırdı.

29 yaşındaki Yang Nien-tzu, polise verdiği ifadesinde, kendisini George Clooney olarak tanıtan adamla çevrimiçi sohbet odasında tanıştıklarını ve ilişkiye başladıklarını anlattı.

Tayvanlı kadın, Nijeryalı olduğu sanılan dolandırıcının sesinin telefonda ünlü aktörün sesinin birebir aynısı olduğunu hatta Sudan’daki tutuklama olayı nedeniyle kendisini telaşlandırdığı için üzgün olduğunu söylediğini dile getirdi.

Clooney Mart ayında, Sudan Hükümeti’nin sivillere yönelik savaş suçu işlemesini protesto etmek amacıyla Sudan Büyükelçiliği önünde yapılan gösteriye katılmış ve bu sebepten tutuklanmıştı.

Dolandırıcılık olayı ‘sahte Clooney’nin kadından Nijerya’ya para transfer etmesini istemesiyle ve o sırada Birleşmiş Milletler gönüllük işinde çalıştığını söylemesiyle su yüzüne çıktı.

Yang’ın Nisan ayında yerel bir bankada sahte Clooney’den aldığı çekleri tahsil etmeye çalışması, polisin olayı araştırmasına neden oldu.

Yaptığı banka işlemi sırasında sorgulanan genç kadının, bozdurmaya çalıştığı çeklerin sahte olduğu çok geçmeden ortaya çıktı.

Yang bu çekleri, kendini George Clooney olarak tanıtan kişiden borçları karşılığında aldığını belirtti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?