51.5 F
Los Angeles
21 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Amerika CNN'den Trump'ın 'istifa' tweetine yanıt: LOL

CNN’den Trump’ın ‘istifa’ tweetine yanıt: LOL

CNN Televizyonu Başkanı Jeff Zucker’in, üç gün önce sosyal medyaya düşen gizli kayıtlarda, çalışanlarından, ABD Başkanına karşı azil haberlerine odaklanmasını istediğinin ortaya çıkmasının ardından Trump, CNN’i hedef aldı. 

Twitter hesabı üzerinden sık sık açıklama yapmayı huy edinmiş olan Trump, Zucker’ın yakında istifa edeceğine işaret ederek “CNN’in sanal bir sahtekarlık yaptığını öğrendik. Söylentilerde olduğu gibi Zucker kısa süre içinde istifa edecek mi?” şeklinde bir tweet attı. 

Twitter kullanıcıları Trump’ın ‘istifa etmek’ anlamına gelen ‘resign’ kelimesini yanlış yazmasını ti’ye almaya başlamışken, CNN Sözcüsü Matt Dornic, sosyal medya jargonuyla ABD Başkanına cevap verdi. 

Dornic, Trump’a verdiği yanıtta kahkalarla gülmek anlamına gelen ‘LOL’ (laughing out loud) ifadesini kullandı. 

CNN Sözcüsünün bu cevabı kısa sürede viral oldu. 

​Dornic’in ardından ünlü girişimci Christian Sanz da Trump’a benzer anlama gelen ‘LMAO’ diyerek cevap verdi. 

​Kendisini ‘gerilla gazeteci’ olarak tanıtan James O’Keefe isimli bir twitter hesabından ‘CNN’i ifşa et’ etiketi ile Zucker’in ve diğer CNN çalışanlarının gizli ses ve görüntü kayıtları paylaşılmıştı. 

Zucker’in, tarihi verilmeyen sabah toplantısında çalışanlarına yönelik yaptığı belirtilen konuşmasının ses kaydında, “Diğerleri umurumda değil, sadece Trump’ın azline odaklanalım” dediği duyulmuştu. 

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

169,674BeğenenlerBeğen
12,532TakipçilerTakip Et
587TakipçilerTakip Et
7,743TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone