ConnecTA 2014 “İnovasyona Global Bakış ” başlığıyla Silikon Vadisindeydi

connecta 2014 cata chamber

CATA Chamber tarafından “İnovasyona Global Bakış” konu başlığıyla organize edilen iş dünyası network etkinliği San Jose, Santa Clara‘da düzenlendi.

Kaliforniya Türk Amerikan Ticaret Odası (CATA Chamber) tarafından “İnovasyona Global Bakış” konu başlığıyla organize edilen   iş dünyası network etkinliği 16 Ocak 2014’te San Jose, Santa Clara‘da düzenlendi.

connecTA 2014 San Jose CATA Chamber (2)

200’den fazla katılımcının bulunduğu, ana sponsorluğunu TAHTAS’ın yaptığı ConnecTA 2014, CATA Chamber Başkanı Remzi Öten‘in “Hoşgeldiniz Konuşması“yla saat 15:30 da Hilton Santa Clara  Otelinde başladı.

connecTA 2014 San Jose CATA Chamber (4)

Etkinliğin hedefinde hem Türkiye hemde ABD ve Kanada’nın değişik yerlerinden gelen katılımcılara; özelde Silikon Vadisi, genelde ise ABD’deki İnovasyon tecrübeleri paylaşmak ve ABD’deki iş dünyasına da Türkiye hakkında iş potansiyellerini bildirmek vardı.

connecTA 2014 San Jose CATA Chamber (6)

Seminerler ve panellerde yer alan konuşmacılar arasında FounderDating’in Kurucusu ve CEO’su Jessica Alter, Open Garden Inc.’in CEO’su Micha Benoliel,  Jumpcam CEO’su David Stewart, Cooliris’in kurucu ve CEO’su Soujanya Bhumkar, General Catalyst Partners’in Müdürü Niko Bonatsos, 212 Ventures’ın Başkan Yardımcısı Dilek Dayınlarlı, Global Network Endeavor’un Başkan Yardımcısı Allen Taylor, Salesforce CTO’su Kedar Doshi , Bitzer Mobile CEO’su Naem Zafer, Yonja Group CEO’su Dilawar Syed, Washington Üniversitesi Yöneticilerinden Atakan Peker, Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı İsmail Arı, PowerGO Inc. ’in kurucularından Steve Austin ve Hazelcast’ın Kurucu ve CEO’su Talip Öztürk gibi isimler vardı.

connecTA 2014 San Jose CATA Chamber (3)

Apple, Google, Twitter, HP, Facebook, Western Digital, Broadcom,  Silicon Images, Skype, Applied Materials, Microsoft, AT&T, Cisco, eBAY, Qualcomm, Apex Systems, Calix, California State Assembley, StubHub, Stanford Research Institute, Stanford University, UC Berkeley, Innowest Inc, Mobile Action  gibi şirket ve üniversite   yetkililerinin de katıldığı akşamki yemek San Jose Ticaret Odasının Başkanı ve Ceo’su Matthew Mahood’un açılış konuşmasıyla başladı.

connecTA 2014 San Jose CATA Chamber (5)

Akşam yemeğinde programın ana teması olan “İnovasyona Global Bakış” konusunu   Stanford Üniversitesi Araştırma Enstitüsü (SRI) Başkanı Prof. Steve Ciesinski sundu.Bu sene ConnecTA ödülleri, konuşmalarından sonra Matthew Mahood, Prof. Steve Ciesinski, IMMIB  Genel Sekreter Yardımcısı Umit Koşkan ve Program Ana Sponsoru TAHTAS Başkanı Selman Nalçakan’a verildi.

connecTA 2014 San Jose CATA Chamber

4. ConnecTA etkinliğine katılmak için Türkiye’den gelen Gesiad İş adamları Grubu, Türk Telekom, IMMIB, THY yetkilileri ve bireysel katılımda bulunan 50’den fazla iş adamı ve Türk firmaları seminerler esnasında, program günü ve ertesi gün Tweeter, Intel, Google, Broadcom, SRI, Apple, San Jose Ticaret Odası ziyaretlerinde bulundular. Silikon vadisinin önde gelen kuruluş ve yöneticileriyle bir araya gelme fırsatı buldular. Ayrıca San Jose Belediye Başkanı’yla da buluşan gruplar Silikon Vadisinin dünü, bugünü ve geleceği hakkında kendisinden bilgiler aldılar.

Alaturka Online / San Jose

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?