Croatia vs. Türkiye

Sevgili Futbol Severler,

Dünyanın dört bir yanındaki Türk futbol severlerin kalbi EURO2008 çeyrek finallerinde Türkiye için bir başka attı. Çünkü bu sefer, çok iddialı olduğunu, milli takımımızın bir tehlike unsuru olmadığını belirten Koç Slaven Bilic’in açıklamaları vardı, birde oyun hakeminin annesinin Croatia’dan olduğu iddiaları vardı işin içinde. Bu sebeplerden ötürü tedirgindi seyirciler. Ama, gönüllerin kalecisi Rüştü, ve takım olarak bir bütün olabilen kırmızı beyazlılar bir kere daha al bayrağımızı göklere çıkarttılar.

Bizde bu heyecanlı anları dakika dakika Sunşet Blvd, Los Angeles’ta bulunan Cravings Bar & Restaurant’ta bir avuç seyirci olarak takip ettik. An oldu saçımızı yolduk, kimileri içlerinden küfür bile ettiler, an öldü hiç tanımadığımız biri ile sevinçten kucaklastik. Los Angeles Times gazeteside bizimle beraber maçı sonuna kadar izleyip, seyircilerin tepkilerini kare kare görüntüledi. Onlarada şahsım adına çok teşekkürler ediyorum[1] özellikle gazeteden Utku Çakırozer bey, ve maalesef ismini öğrenemediğim foto-şipşak arkadaşımız hem ropörtaj yaptılar hemde izliyicileri desteklediler. 118. dakikada yediğimiz gol arkasından mekanı terk etmeye hazırlananların dönüşleri çok uzun sürmedi. Hem spora doyduk, hem Cravings’ın enfes mutfağından seçme yemeklerle damağımız şenlendi, hemde eğlendik.

Türkiyemiz milli takımımızla her zamanki gibi gurur duydu. Bundan sonraki karşılaşmalarda da Türkiye’yi layıkı ile temsil edeceklerine inanıyorum. Kazansanızda, kaybetsenizde biz hep sizinleyiz.  

Aslanlarımız, tüm Türkiye gibi bende sizi seviyorum, hatta Terim hoca’yi bile.

Burcu Tansu

Alaturkaonline.com / Los Angeles


ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?