Cumhurbaşkanı Abdulllah Gül’den LATAA’ya Övgü

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül 22 Mayıs 2012’de San Francisco Ziyareti sırasında bölgedeki dernek yöneticileriyle yaptığı toplantıda Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) başkanı ve Güney Kaliforniya Dernekleri Birliği (ATASC) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Önerbay’da hazır bulundu.

Toplantıda Türk Derneklerinin ABD’de öneminden bahseden Gül daha sonra derneklerin yapmış oldukları faaliyetlerle ilgili bilgi aldı. Los Angeles Türk Amerikan Derneği Başkanı Ahmet Önerbay yerel yönetimlere yaptıkları ziyaret ve Los Angeles Kütüphanelerinde Türkçe kitaplar bölümü oluşturma çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Los Angeles Türk Amerikan Derneği’nin (LATAA) yaptığı bu çalışmaların övgüyle takip edilmesi ve diğer derneklerimize örnek teşkil etmesi gerektiğini dile getirdi ve LATAA’nın bundan sonra yapacağı çalışmalarda her zaman Cumhurbaşkanlığı olarak desteklerinin devam edeceğini bildirdi.

Toplantı sonrası Los Angeles Türk American Derneği (LATAA) Başkanı Ahmet Önerbay ve Sosyal Etkinlikler Bölümü Başkanı Mahmut Ekenel, ATAA Başkanı Ergun Kırlıkovalı ve ATASC Yönetim Kurulu Üyesi Javid Hüseynov ile birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül onuruna verilen resepsiyona geçti.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?