49 F
Los Angeles
30 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemCumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: İşte AKP’den aday olma şartı

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: İşte AKP’den aday olma şartı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim karanını Saray’da imzaladı. 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimi 14 Mayıs Pazar günü yapılacak. Karar, yarınki Resmi Gazete yayımlanacak.

AKP’DEN VEKİL ADAY ADAYLARINA BAĞIŞ ŞARTI

Erdoğan, “Partimize adaylık başvurusu yapacak herkes, ilgili birimimizce belirlenecek asgari yardım tutarını AFAD’a bağış olarak yatıracaktır. Katkıda bulunacak her arkadaşa şimdiden teşekkür ediyorum. Diğer partilere de örnek olmasını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

MÜZİKSİZ KAMPANYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kampanyasında müzik kullanılmayacağını açıkladı:

*Bu seçimde Cumhur İttifakı olarak hazırladığımız tüm müzikleri yasaklıyoruz. Müziksiz bir kampanya olacak, ruberu (yüz yüze) görüşmelerle kampanyamızı sürdüreceğiz.

“TÜRKİYE İÇİN HEMEN ŞİMDİ”

Cumhur İttifakı’nın sloganı da belli oldu. Erdoğan, konuşmasında “Türkiye için hemen şimdi… 14 Mayıs’ı 6 Şubat izlerini silecek hayırlı bir yarışa davet ediyoruz. Tüm partilerden bu samimi çağrımıza yanıt bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,397BeğenenlerBeğen
16,225TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın