Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a: Tekrar ikaz ediyoruz


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ın adaları silahlandırmasına ilişkin “Yunanistan’ı, tıpkı bir asır önce olduğu gibi pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden, söylemlerden ve eylemlerden uzak durması, aklını başına alması konusunda tekrar ikaz ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a: Tekrar ikaz ediyoruz

Sosyal medya hesabından Türkçe, Yunanca ve İngilizce paylaşım yapan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

* NATO içinde her bakımdan en yüksek bedeli ödeyen müttefik olarak son iki yıldır askeri heyet toplantı davetlerimize cevap dahi vermeyen Yunanistan’ın kışkırtmalarını soğukkanlılıkla karşıladık. Ancak bu sabrımızın ve soğukkanlılığımızın muhatabımız tarafından yanlış anlaşıldığını görüyoruz.

“TEKRAR İKAZ EDİYORUZ”

* Yunanistan’ı, tıpkı bir asır önce olduğu gibi pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden, söylemlerden ve eylemlerden uzak durması, aklını başına alması konusunda tekrar ikaz ediyoruz.

* Türkiye, Ege’deki haklarından vazgeçmeyeceği gibi adaların silahlandırılması konusunda uluslararası anlaşmaların kendisine tanıdığı yetkileri gerektiğinde kullanmaktan da geri durmayacaktır.

“TÜRKİYE HAKKINI, HUKUKUNU KİMSEYE ÇİĞNETMEZ”

* “Türkiye kimsenin hakkını, hukukunu çiğnemez ama kendi hakkını, hukukunu da kimseye çiğnetmez. Doğu Akdeniz’de ülkemiz ana karasına 2 kilometreden daha az, Yunanistan’a ise 600 kilometreden daha fazla mesafedeki Meis Adası için 40 bin kilometrelik deniz yetki alanı talep etmenin anlamını uluslararası camianın takdirine bırakıyoruz.

* Gayrı askeri statüdeki adaların çeşitli tatbikatlara dahil edilerek NATO ve üçüncü taraf ülkelerin de bu hukuksuzluğa alet edilmeye çalışılması, sonu felaketle bitecek bir çabanın ötesinde anlama sahip değildir.

Erdoğan'ın 'adaları silahlandırmakla' suçladığı Yunanistan haritayla yanıt verdi İlginizi Çekebilir Erdoğan’ın ‘adaları silahlandırmakla’ suçladığı Yunanistan haritayla yanıt verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a mesaj: Aklını başına al kendine gel, şaka yapmıyorum! İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a mesaj: Aklını başına al kendine gel, şaka yapmıyorum!

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?