Ahmet Davutoğlu’nun Ramazan ayı içinde Diyarbakır’da büyük bir iftar programına katılacağı ve kuracağı partinin ilk işaretini burada vereceği medyada yer almıştı. Gazete Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik’in haberine göre, Davutoğlu ile birlikte hareket eden bazı siyasetçiler, bu iddiayla ilgili yaptıkları açıklamada, “Sayın Ahmet Davutoğlu her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı münasebetiyle farklı programlara iştirak ediyor. Ramazan ayı içerisinde yapılan davetler sonucu farklı illerde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan iftar programları, bağlamından koparılarak yorumlanmamalı” ifadelerine yer verdiler.

İLGİLİ HABERDW Türkçe: Davutoğlu yeni kurulacak partiyi Diyarbakır'da tanıtacak | Son dakikaDW Türkçe: Davutoğlu yeni kurulacak partiyi Diyarbakır’da tanıtacak | Son dakika

YAYINLADIĞI BİLDİRİYLE YENİ SİSTEMİ ELEŞTİRMİŞTİ

Eski Başbakan ve AKP’nin eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu 22 Nisan tarihinde sosyal medya hesabından, 15 sayfalık bir bildiri yayınlayarak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi başta olmak üzere siyasetin bugünkü işleyişine dair eleştirilerde bulunmuştu.

İLGİLİ HABERSon dakika: Ahmet Davutoğlu'ndan YSK'ya eleştiriSon dakika: Ahmet Davutoğlu’ndan YSK’ya eleştiri

YSK’NIN KARARINI DA DEĞİNMİŞTİ

Öte yandan Davutoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimini iptal kararını da yine sosyal medya hesabı üzerinden eleştirmişti. Davutoğlu’nun bu çıkışları parti kurma çalışmalarının hızlandığı yorumuna neden olsa da Davutoğlu’na yakın isimler, şu an için bir takvimleri olmadığını söylüyorlar.

İLGİLİ HABERDavutoğlu sahaya indi: Allah yolumuzu açık etsinDavutoğlu sahaya indi: Allah yolumuzu açık etsin

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?