Deloitte Teknoloji Fast50’de ipi göğüsledi

Türkiye’de altı yıldır düzenlenen programın birincisi bu yıl Logic Bilişim oldu. Son beş yılda %28617 büyüme kaydederek birinci olan Logic Bilişim’i, %7093 büyüme ile Elkotek, %3380 büyüme ile Erguvan Bilişim izledi.

Programın Teknoloji Özel Ödülü’ne MCD Telecom layık görülürken, büyükler ligi olarak anılan ‘Big Stars’ kategorisinde ise ilk üçte sırasıyla Aselsan, MCD Telecom ve İnnova yer aldı.

Deloitte Türkiye TMT Lideri ve Ortağı Tolga Yaveroğlu, Teknoloji Fast50 Programı’nda yer alan firmaların değişen ekonomik koşullarda dahi bu kadar etkili bir büyümeye sahip olmalarından memnun olduklarını dile getirerek, Deloitte olarak küresel bilgi birikimi ve deneyimi teknoloji sektörünün hizmetine sunmaya devam edeceklerini söyledi. Teknoloji Fast50 Türkiye 2011 Programı firmalarının CEO’ları ile yapılan araştırmadan elde edilen sonuçları da değerlendiren Yaveroğlu, “Önümüzdeki 12 ayda CEO’lar firmalarının büyümeye devam edeceğine inanıyorlar ama bir önceki yıla göre daha az iyimserler. Ayrıca Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun sektörü pozitif yönde etkileyeceğini ve firmalarının buna hazır olduğunu aktarıyorlar. Dolayısıyla Türk teknoloji şirketlerinin bu yıl da gösterdiği performans ve elde ettikleri başarı çok etkileyici. Bu bakımdan programda yer alan bütün şirketlerimizi kutlarım” dedi.

Deloitte Research TMT Global Direktörü Paul Lee ise programda yer alan teknoloji şirketlerini şimdi Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı ile yeni iş bağlantıları kurma ve yeni pazarlara açılma gibi pek çok fırsat beklediğini belirtti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?