Demek ki oluyormuş!

Yeni sezonun ilk derbisi geride kaldı. Ne bir tartışma ne bir kavga yaşandı. Kadıköy’de birkaç küfür duyulsa da F.Bahçe-Beşiktaş maçı “İstenince oluyormuş” havasında geçti. Öyle ya, biraz hafızamı zorlayınca derbilerdeki olumsuz görüntüler gözümün önünden bir film şeridi gibi geçiyor. Bu sefer öyle olmadı. Beşiktaşlı yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu, maçı misafir tribününden ailesiyle izledi, şoktayız (!). F.Bahçeli yöneticiler, Beşiktaşlı mevkidaşlarını locada özel yemekte ağırladı, misafir yöneticiler cebinden parayla çay içerdi hâlbuki(!). Şeref tribününde ne bir küfür edildi ne de bir yabancı madde atıldı. Karakolluk olan taraftarlar, hastanelik olan hocalar yoktu. Peki, ne değişti?

1 VAR sayesinde taraftarların güven duyguları pekiştirildi. Hakemin değil, teknolojinin güvenli olduğuna karar verildi. Oysaki VAR da bir hakem…

2 Yöneticiler ortamı germedi, futbolun bir oyun olduğuna dahası futbolun sahada oynanması ve orada kalmasını gerektiğine karar verdi. Kendi aralarında iyi anlaşmaları konusunda anlaştılar.

3 Sahadaki oyuncular gereksiz faul ya da futbol dışı hareketler yapmak yerine oynamayı tercih etti. Hakemleri kandıramayacaklarına kanaat getirdi.

4 Suç ve ceza… Bilinçli futbol seyircisi tribünlerdeki yerini almaya başladı. Suç işleyenin yanına kâr kalmadığı bir ortam oluştu.

BABEL ILE IMZALAYIN

Beşiktaş’ın kadro yapısı ligimizin en tecrübeli futbolcularından oluşuyor. Özellikle Babel gibi bir oyuncun varsa sırtın yere gelmez ama Hollandalı oyuncunun mutsuzluğu gözlerinden okunuyor. Sözleşme ile ilgili sıkıntıdan bahsediliyor umarım yönetim bir an önce imzayı attırır.

TEBRIKLER CIHAT ARSLAN

Eyüpspor’a 2. Lig’de Play-Off, Boluspor ile 1. Lig’de Play-Off, Başakşehir ile 1. Lig’de 2.17 puan ortalaması tutturan Süper Lig’e yükselten 2015- 2016’da Akhisarspor ile başarılı bir sezon geçiren Cihat Arslan hoca yuvasına döndü. Kendisine başarılar diliyorum.

Yazarın Diğer Yazıları

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?