Denktaş için mum ışığında mevlit

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş için akşam namazından sonra KKTC genelindeki camilerde mevlit ve dua okundu. Grev nedeniyle Girne’deki Nurettin Ersin Paşa Camii’nde meydana gelen elektrik kesintisi yüzünden mum ışığında okutulan mevlide, merhum Cumhurbaşkanı’nın eşi de katıldı.

KKTC’de hükümetin özelleştirmeyle ilgili hazırladığı yasa tasarısına karşı çıkan Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu çalışanlarının sendikası El-Sen’in grevi nedeniyle yaşanan elektrik kesintisi sonucu, camideki mevlit mum ışığında okundu.

Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş, Girne’deki Nurettin Ersin Paşa Camii’nde okutulan mevlide katıldı. Taziyeleri de kabul eden ve duygusal anlar yaşayan Aydın Hanım, “Kim derdi onun mevlidini okutacağız, kim derdi ben arkasında kalacağım. Biz beraber ölecektik ya… Biz öyle vaaz etmiştik birbirimize…” diye konuştu. Oturduğu sandalyeden namaz kılan Aydın Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş için dua etti.

Mevlide katılanlara teşekkür eden Denktaş, “Nurlar içinde yatsın, canım benim. Yarabbim bana sabır ver, bana evlatlarımı bağışla, dayanama gücü ver yarabbim bana. Allah’ım onu bizden çok sevdi. Evlatlarına kavuştu, melaikeleri bekler şimdi onu” ifadelerini kullandı.

Yarın da KKTC’deki camilerde ve Kıbrıs Rum kesiminin Larnaka şehrinde bulunan Hala Sultan Tekkesi Camii’nde Denktaş için mevlit okutulacak.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?