46.7 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemDeprem bölgesine izinli gitti, dönüşte kovulduğunu öğrendi

Deprem bölgesine izinli gitti, dönüşte kovulduğunu öğrendi

Mersin’de özel bir otelde çalışan Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesi Burak Kesici, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından arama ve kurtarma yardım çalışmalarına iş yerinin bilgisi dahilinde katılmasına rağmen Mersin’e geri döndüğünde işten çıkarıldığını öne sürdü.

TİP BİNASINDA AÇIKLAMA YAPTI

Devamsızlık bahanesiyle işten çıkarılan Kesici, aynı zamanda tazminatsız da bırakıldı. Karşılaştığı haksız duruma tepki gösteren Kesici, üyesi olduğu TİP İl Başkanlığı binasında açıklama yaparak hakkını arayacağını ifade etti. Kesici, şunları söyledi:

“Enkaz altında kalan vatandaşlarımıza yardım etmek adına deprem bölgesine gittim. İş yerimin bilgisi olmasına rağmen döndüğümde hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldım. Ve bu tarafıma tebliğ bile edilmedi. Oraya gittiğimde sonradan kendi çabamla öğrendim.”

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,400BeğenenlerBeğen
16,219TakipçilerTakip Et
3,502TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın