53.6 F
Los Angeles
1 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerGündemDepremde ailesini kaybetti, moloz yığınında gözyaşlarıyla anılarını arıyor

Depremde ailesini kaybetti, moloz yığınında gözyaşlarıyla anılarını arıyor


Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Adana’da toplamda 13 bina yıkıldı, 418 kişi hayatını kaybetti. Kentte arama-kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından yıkılan binaların enkazı, Çukurova ilçesindeki boş bir araziye götürüldü.

Enkazdan çıkan ya da molozlardan ayıklanan eşyalar da aynı bölgede toplanıp, polis ekiplerince muhafaza edildi. Depremde yakınlarını kaybedenler ise araziye gelip, eşya yığınları arasında anılarını aradı. Kimisi bir yakınının eşyasını buldu, kimisi de bir fotoğraf karesi ile yetindi.

Depremde yıkılan Zeray Apartmanı’nın enkazından 30’uncu saatte sağ olarak kurtarılan ancak ailesini kaybeden Ali Sarı, “4’üncü katta oturuyorduk. 30’uncu saatte beni çıkardılar. Fakat annemi, babamı, kız kardeşimi, ağabeyimi, her şeyimi kaybettim. Eşyalar arasından sadece ağabeyimin fotoğrafını ve bir yorganı bulabildim. Sözün bittiği yerdeyim. Diyecek bir şey bulamıyorum” dedi. (DHA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,406BeğenenlerBeğen
16,215TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın