Devler Türkiye’de ofis yarışında

Dünya devleri Türkiye’de ofis yarışına başladı. 30 ülkede şubesi bulunan iletişim devi ABD’li APCO, İstanbul’daki ilk ofisini bu ay açmaya hazırlanıyor. 

APCO’nun CEO’su Margery Kraus firmanın Türkiye operasyonlarını sosyeteden bir isme bıraktı. Türk Petrol’ün eski ortaklarından Varol Dereli’nin kızı Zeynep Dereli, APCO’nun Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. Büyümesiyle dikkat çeken Türkiye’nin küresel, jeopolitik ve ekonomik anlamda yükseldiğini ve rolünün daha da önemli hale geldiğini anlatan Kraus, “APCO’nun Türkiye’de devam edecek olan yatırımları şirketin uzun vadeli ve sürdürülebilinir başarısına katkı sağlayacak” dedi.

Önce şirket aldı
Türkiye’de ofis açmaya hazırlanan bir diğer dünya devi ise geçen yıl Nokta ve Grupanya’ya yatırım yapan Intel’in yatırım birimi Intel Capital. Bir yıl içinde İstanbul’da ofis açacaklarını söyleyen Intel Capital’in Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu yöneticisi Marcin Hejka, Avrupa’da tüketici ürünlerinin üçte birinin Türkiye’de üretildiğini söylerken İstanbul’un kendileri için ‘mantıklı bir seçim’ olduğunu dile getirdi.  (SABAH)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?