Devlet Bahçeli: Bugünün zayıfı yarının zafer kapısı…


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Karnede kırığı olan, bu nedenle mahzun ve mahcup bir yüz hattına gömülen evlatlarımız hiç dert etmesinler, hiç üzülmesinler. Çünkü bugünün zayıfı yarının zafer kapısı, bugünkü kırık yarının başarı kıvılcımıdır” ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli: Bugünün zayıfı yarının zafer kapısı…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından karne günüyle ilgili paylaşım yaptı. Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

* Kovid-19 salgının zorunlu hallerinden dolayı 1,5 yıl boyunca uzaktan yapılan, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren de yüz yüze aşamaya geçen eğitim ve öğretim hayatımızın 2021-2022 dönemi bugün tamamlanmış ve yaklaşık 18 milyon öğrencimiz karnelerini almışlardır.

* Ümitlerimizin hazinesi, yarınlarımızın güvencesi sevgili çocuklarımızı, muhterem anne ve babalarını, değerli öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin tatil boyunca hem dinlenmelerini hem de bol bol kitap okumalarını özellikle tavsiye ediyorum.

* Karnede kırığı olan, bu nedenle mahzun ve mahcup bir yüz hattına gömülen evlatlarımız hiç dert etmesinler, hiç üzülmesinler. Çünkü bugünün zayıfı yarının zafer kapısı, bugünkü kırık yarının başarı kıvılcımıdır. Karneye bakarken, kabiliyet ve karakteri es geçmemek lazımdır.

* Şayet fırsat verilirse, şayet imkan tanınırsa, şayet önü açılırsa milletimizin her evladı muhteşem işlere imza atacaktır. Çocuklarımızı öncelikle karneyle değil, milli kaderimize, istikbaldeki kutlu varlığımıza yapacakları muhtemel ve müstesna katkılarla değerlendirmeliyiz.

* Bu vesileyle karnelerini alarak tatili hak eden evlatlarımızı muhabbetle kucaklıyor, ailelerine ve öğretmenlerine selam ediyor, hürmetlerimi sunuyorum.

Bahçeli: Üniversite sınavının kaldırılacağına inanıyorum İlginizi Çekebilir Bahçeli: Üniversite sınavının kaldırılacağına inanıyorum Davutoğlu Bahçeli'ye seslendi: Psikolojik sıhhatiniz konusunda kaygılıyım İlginizi Çekebilir Davutoğlu Bahçeli’ye seslendi: Psikolojik sıhhatiniz konusunda kaygılıyım

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?