50 F
Los Angeles
1 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerGündemDevlet varken Ahbap’a gerek yoksa, bunlara ne gerek var?

Devlet varken Ahbap’a gerek yoksa, bunlara ne gerek var?

Deprem sonrasında depremzedelere yardım eli uzatan Sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap bazı kesimlerce hedef yapıldı. MHP lideri Devlet Bahçeli “Devletin yapamadığı ne vardır da Ahbapçılar, Babalacılar akbaba gibi kanat çırpmaktadır” dedi. İktidara yakın isimler de “Devlet varken Ahbap’a gerek yok” eleştirisinde bulundu. Ardından AFAD yardım yapan derneklerin listesini yayınladı. Sosyal medya kullanıcıları da buna bakarak “Devlet varken Ahbap’a gerek yoksa, bunlara ne gerek var?” şeklinde tepki verdi.

AFAD DUYURMUŞTU

İçişleri Bakanlığı’na bağlı AFAD’ın yaptığı “STK’lar depremzedelerin yaralarını sarmak için tek yürek oluyor” başlıklı duyuru tepki çekmişti. Listede Ensar Vakfı, TÜRGEV, İsmailağa Derneği, İHH, Beşir Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye Gençlik Vakfı gibi iktidara yakın dernekler gösterilirken Ahbap’a yer verilmemişti. Bakanlık gelen tepkiler sonrası söz konusu duyuruyu internet sitesinden kaldırdı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,407BeğenenlerBeğen
16,215TakipçilerTakip Et
3,500TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın