Dijital Miras hazırladınız mı?

Ölünce Google hesaplarımıza ne olacağına karar verdiniz mi? Hemen Dijital Miras hazırlayın.

Öldükten sonra elektronik posta adreslerinize, hesaplarımıza, internet ortamında kaydettiğiniz fotoğraf veya belge gibi verilerinize ne olacağı merak mı ediyorsunuz?

Dijital Miras hazırladınız mı?

Google, kullanıcılarının öldükten sonra hesaplarına ve bu türden verilerine ne yapılmasını istediklerine karar vermelerini sağlayacak bir uygulama başlattı.

Google’dan Dijital Miras 

Bir tür elektronik vasiyet sayılabilecek bu sistemde kullanıcılar verileri tamamen sildirme seçeneğine sahip olacak.  Uygulama sayesinde ‘dijital miras‘ bırakabileceksiniz.

 Dijital Miras bırakmak için TIKLAYIN

Google‘den yapılan açıklamada “Bu yeni uygulamanın siz öldükten sonra da dijital dünyanızı korumanıza imkan sağlayacağını umuyoruz.” denildi.

Google: önce hatırlatma göndereceğiz

Google, kullanıcılara elektronik verilerin geleceği ile ilgili ölümden sonra olmak üzere 3, 6, 9 ay veya bir senelik seçenekler sunulacağını belirtiyor.

Öte yandan belli verilerin ya da telefon numaraları gibi bilgilerin diğer hizmet ortamlarından yönlendirilmesi de söz konusu olabilecek.

Google, verilerin yok edilmesi ya da benzeri bir işlemin yapılması öncesinde ilgili kişinin telefonuna ya da alternatif bir elektronik posta adresine hatırlatma ve uyarı mesajı gönderiyor.

California merkezli Google, YouTube‘un yanısıra fotoğraf paylaşım ortamı Picasa ve Blogger‘ın da sahibi konumunda.

Dijital Miras bırakmak için TIKLAYIN

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?