Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Eşcinseller İle İlgili Açıklamasına CHP’den Tepki!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Eşcinseller İle İlgili Açıklamasına CHP’den Tepki!

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşcinsellerle ilgili açıklamasına tepki gösterdi.

Faik Öztrak Diyanet’in eşcinsellerle ilgili açıklamasına ilişkin soruyu “Bu ülkede inanç sahiplerinin inançlarını dile getirme hakkı vardır. Ancak bunu dile getirirken birilerinin yaşam tarzı üzerinden nefret dilini kullanarak bunu yapmamaları gerekir. İçinden geçmekte olduğumuz bugünlerde en son ihtiyaç duyacağımız şey birilerini ötekileştirererek toplumu bölmektir” diye yanıtladı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ EŞÇİNSELLİKLE İLGİLİ NE DEDİ?

Ramazan ayının ilk cuma hutbesini internet üzerinden veren Ali Erbaş şunları söyledi: -Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim.

Ankara Barosu, eşcinsellere yönelik sözleri nedeniyle Ali Erbaş’a tepki göstermişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da Ankara Barosu yöneticileri hakkında “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama” suçundan soruşturma başlattı.

Faik Öztrak öte yandan konuşmasında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik eletirilerde bulundu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?