Emrah Taylan Diet EgzersizLos Angeles’tan size özel Diyet ve Egsersiz Programı.

Diyet ve Egsersiz Programı

Kilo sorunlarımız genellikle, beslenme ve diyet konusunda fazla bilgili olmadığımızdan kaynaklanıyor. Hiç bir fad diyet ile kalıcı bir şekilde kilo veremeyiz, çoğumuz bunu şimdiye kadar fark etmişizdir. Dengeli beslenmek ve egsersiz sağlıklı yaşamanın ve form da kalmanın temel iki maddesidir.

Dengeli beslenmek en önemli faktör, egsersiz de denklemin %25i. Herşeyden önce Diyet sözünü hayatınızdan çıkarın. Sağlıklı beslenmeyi hayat şekliniz haline getirin. Ne türlü besin ürünlerini tüketebiliriz yada tüketemeyiz değil, daha çok porsiyon miktarı, kalori sayımı, paketlerin üzerindeki besin değerlerine dikkat etmemiz gerekiyor.. Örneğin eğer kızartmayı çok seviyorsak; yediğimiz porsiyona dikkat etmeli ve egsersizlede aldığımız fazla kalorileri yakmalıyız.

Aşağıdaki egsersiz programı kilo vermek isteyenler için çok uygun. Yapması kolay ve eğer tam olarak yapılırsa, bir haftada 4 kilo verilebilir. Bu protein temelli diyet. Protein tok tutar ve uzun süreli enerji kaynağıdır.

Birinci ve ikinci hafta

KAHVALTI

Protein Shake. Benim favori protein tozum David Kirsch web adresinden alabilirsiniz, daha önce hiçbir protein tozlarından mennun kalmamıştım. Bu toz az yağlı, az kalorili, 20 gr protein içeriyor ve az şekerli. Herşeyden önemli madde ise Whey proteini içermesi ve tadının çok güzel olması.

Eğer bu siteden almak istemezseniz, sağlık marketlerinde de Whey protein tozu bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şeyler protein tozu alırken,

-Protein miktarı; Protein oranı 20gr yada daha fazla, protein turu Whey tercih edilir
-şeker miktarı; 5gr civarında ( 1,2 gr az yada fazla olabilir)
-yağ oranı ; yağ 5-6 gr cıvarlarında. Olmalı.

Eğer protein tozunun içinde lif varsa çok iyi olur ama yoksa shake yaparken içine çilek, böğürtlen gibi meyveler ekleminizi tavsiye ederim.

Eğer protein tozu almak istemiyor, daha doğal bir yolla kahvaltı etmek isterseniz 4 yumurtanın beyazı ile sebzeli omlet yapabilirsiniz az yağda.

ÖĞLE YEMEĞİ

Öğle yemeğinde salata yada sebze, az soslu. Yanındada yağsız et türleri yenir, tavuk göğsü gibi. Ayrıca balıkların her türlüsünü yiyebilirsiniz.

AKŞAM YEMEĞİ

Sabah kahvaltısı yada öyle yemeği tekrar edilir.

Birinci ve ikinci hafta süresince tüketilemez;

-meyve
-süt ürünleri ( süt ürünleri çoğumuzun bağırsaklarını tıkayabilir eğer mümkünse süt ürünlerini tamamen bırakmanızı tavsiye ederim)
-İçki
-Kafein
-Ünlü mamüller

İkinci ve üçüncü hafta süresince saat üç sıralarında acıkınca bir meyve yada 20 adet badem yiyebiliriz. Üçüncü ve dördüncü hafta içinde baklagiller ve tahıllı ürünler tekrar diyetimize yavaş yavaş katılmalı. Başlarda pişmiş bir kabı aşmamız gerekiyor. Tahıllı ürünler Detoks diyetinde listesi verilen ürünlerdir (esmer pirinç, quinoa, amaranth….)

Bu diyet süresince günde 1-1.5 saat egsersiz yapmamız gerekiyor. Bu egsersizler yürüyüş, koşuş, yoga, evde videolar eşliğinde yapılan egsersizler, bisiklet sürme, ağırlık kaldırma, yüzme gibi aktiviler olabilir.

Diyet süresince sorularınızı ve yorumlarınızı bana iletebilirsiniz.

Reklamlar

Facebook Yorumları

yorum

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?