Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de kısıtlamanın başlamasıyla sokaklar boşaldı

SAKARYA (AA) – Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'deki 7 ilde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 7 Haziran Pazartesi saat 05.00'e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla sokak ve caddelerde sessizlik hakim oldu.

Sakarya'da kısıtlama öncesi kent merkezi ve çevresinde trafik yoğunluğu yaşandı.

Kısıtlamanın başlamasıyla kentin en işlek adreslerinden Çark Caddesi, Uzun Çarşı, Demokrasi ve Gar meydanları ile Donatım Park ve Millet Bahçesi sessizliğe büründü.

Emniyet ve jandarma ekipleri, kent genelinde denetimlerini sürdürüyor.

– Kocaeli

Saat 22.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde Kocaeli'de trafik yoğunluğu yaşandı. Evlerine dönmek isteyenler, D-100 kara yolunun İzmit kesiminde yoğunluk oluşturdu.

Vatandaşların evlerine çekilmesiyle şehrin işlek noktalarından İzmit Kent Meydanı, Atatürk Bulvarı ve Fethiye Caddesi'nde sessizlik hakim oldu.

Kentin farklı bölgelerinde denetimler yapan polis ekipleri, tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol etti.

– Zonguldak

Zonguldak'ta kent merkezinin yanı sıra Ereğli ilçesinde kısıtlamanın başlamasıyla birlikte en işlek cadde ve sokaklarda sessizlik hakim oldu.

İzni bulunan az sayıda kişinin dışarıda olduğu görüldü, polis ekipleri ise denetimlerini sürdürüyor.

– Düzce

Düzce'nin en işlek caddelerinden İstanbul, Gaziantep ile Atatürk Bulvarı ve Anıtpark Meydanı kısıtlamayla birlikte sessizliğe büründü.

Polis, şehir içinde bilinen noktalarda araçların ve sokakta bulunanların izin belgelerini kontrol etti.

Jandarma ekipleri ise, D-100 karayolunun Bolu ve Sakarya girişlerinde, D-655 Batı Karadeniz Bağlantı Yolu'nun Zonguldak girişinde kontrol noktaları oluşturdu.

– Bolu

Kısıtlamanın başlamasıyla birlikte kentin en işlek cadde ve sokaklarında sessizlik hakim oldu.

Polis ekipleri, kısıtlamayla birlikte kentin birçok noktasında uygulama ve denetim yapmaya başladı.

Kısıtlama kuralları ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymayanlara cezai işlem uygulandı.

– Karabük

Normal zamanda yoğun olan Albay Karaoğlanoğlu, Menderes, Fevzi Fırat ve Kemal Güneş caddeleri ile Kent Meydanı boş kaldı.

Kenti çevre illere bağlayan kara yolları ile kent merkezinde oluşturulan kontrol noktalarında denetimlerini sürdüren kolluk kuvvetleri, vatandaşların izin belgelerini kontrol ediyor.

– Bartın

Bartın'da, Hükümet Caddesi, Yukarı Çarşı ve Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere normal zamanlarda işlek olan yerlerde sessizlik hakim oldu.

Polis ekipleri ise caddelerdeki denetimlerini sürdürüyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?