Dovizle Askerlik Basvurulari Duyuru Yas Haddi

Dövizle Askerlik Başvurularına İlişkin Önemli Duyuru – Yaş Haddi. Dövizle Askerlik Yükümlülüğünü Henüz Yerine Getirmemiş 1979 ve Daha Eski Doğumluların Dikkatine.

Dövizle Askerlik Başvurularına İlişkin Önemli Duyuru – Yaş Haddi

T.C. Los Angeles Başkonsolosluğundan yapılan duyuru şöyle;

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Dairesi Başkanlığından alınan yazıda, 1979 ve öncesi doğumluların (1978 doğumlular hariç) Askerlik Kanununun Ek-1. ve Geçici 53. maddesi uyarınca, dövizle askerlik başvurusunda bulunabilecekleri en son tarihin 31 Aralık 2017 olduğu bildirilmiştir.

Bu bağlamda, 38 yaş üzeri tüm yükümlülerin en son 15 Aralık 2017 tarihine kadar, 1980 ve sonrası doğumluların ise 38 yaşının sonuna kadar askerlik yükümlülüklerini tamamlamak üzere başvurmalan gerekmektedir. 

Tüm Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur 

Yurt dışındaki Türklere dövizle askerlik duyurusu

27.01.2016 tarihinde yürürlüğe giren 6661 sayılı Kanun’la dövizle askerlik bedeli 1.000 Euro’ya düşürülmüş ve geçmişte cezalı duruma düşmüş T.C. vatandaşlarına 2017 yılı sonuna kadar gerekli ödemeyi yaparak askerlik yükümlülüklerini yerine getirme hakkını kazanma imkanı sağlanmıştı.

1979 ve daha eski doğumlu olup da (1978 doğumlular hariç) bugüne kadar askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olan T.C. vatandaşları dövizle askerlik başvurularını en geç 15 Aralık 2017 tarihine kadar yapmaları ve anılan tarihe kadar 1.000 Euro tutarındaki dövizi ödeyerek askerlik yükümlülüklerini tamamlamaları gerekmektedir.

NOT: 1978 doğumlu T.C. vatandaşları dövizle askerlik yasasından faydalanma hakları daha önceden son bulmuştu. Bu bakımdan, 1978 doğumlu T.C. vatandaşlarının dövizle askerlik başvurularının alınmasına imkan bulunmamaktadır.

Boston Başkonsolosluğu Adres Detayları için tıklayın

Houston Başkonsolosluğu Adres Detayları için tıklayın

Los Angeles Başkonsolosluğu Adres Detayları için tıklayın

Miami Başkonsolosluğu Adres Detayları için tıklayın

New York Başkonsolosluğu Adres Detayları için tıklayın

Şikago Başkonsolosluğu Adres Detayları için tıklayın

Vaşington Büyükelçiliği Adres Detayları için tıklayın

Reklamlar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?