Dr. Eyüp Sabri Uğurbaş Son Yolculuğuna Uğurlandı

AciKaybimiz2

Trabzonspor Kurucu Üyelerinden Dr. Eyüp Sabri Uğurbaş, son yolculuğuna uğurlandı.

Dr. Eyüp Sabri Uğurbaş Son Yolculuğuna Uğurlandı

Trabzon’un ünlü doktorlarından Dr. Eyüp Sabri Uğurbaş son yolculuğuna uğurlandı.

Trabzon Numune Hastanesi Başhekimliği, Trabzon ilk Sağlık Müdürlüğü, Trabzon Kan Bankası Kurucu Müdürlüğü,Trabzon Verem Savaş Derneği Kurucu Müdürlüğü , 2 dönem Trabzon Tabip Odası Başkanlığı, İşBankası, Ziraat Bankası gibi birçok kurumun da doktorluğu yapmış olan Trabzon’un ünlü doktorlarından Dr. Eyüp Sabri Uğurbaş, Trabzonspor’un da Kurucu Üyelerinden, Divan kurulu ve Eski Asbaşkanıydı.

Dr. Uğurbaş için 9:00 ‘da uzunca yıllar ikamet ettiği Gazipaşa Caddesinde Tören yapıldı.

Eski Başhekimi olduğu Trabzon Numune Hastanesinde saat 10:00 ‘da yapılan törende, Numune Hastanesi Başkemi, CEO ve Trabzon Tabip Odası Başkanı konuşma yaptı. Dr. Eyüp Sabri Uğurbaş‘ın mesai arkadaşlarından Dr. Rüştü Araz  da Uğurbaş’ın Trabzon’a yaptığı sayısız başarılı hizmetten bahsetti.

Uğurbaş 11.00’de Trabzonspor Ziyabey Tesisleri önünde tören düzenlendi. Törene, Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran, Genel Sekreter Köksal Güney, Genel Sayman Engin Hacısalihoğlu, Divan Başkanı Ali Özbak, eski Başkanlardan Ahmet Celal Ataman, Atay Aktuğ, Salih Erdem, Kurucu Üye Nizamettin Algan, eski yöneticiler, kurul üyeleri, divan üyeleri ve Uğurbaş’ın ailesi ile sevenleri katıldı.

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Özbak, törende yaptığı konuşmada, kendisi için konuşmanın çok zor olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Eski kurucularımızdan Eyüp Sabri Uğurbaş’ı uğurlamak için burada toplandık. Bu günler hüzün dolu günler ve konuşmak çok zor. ‘Aramızdan ayrılanlar’ adında bir kitapçık hazırladık. Kulübe hizmet edenler kitapçığının içinde yerini bulmuştur. Üzüntü vericidir ama bilgi bağlamındadır. Maalesef 20 Mayıs tarihi itibariyle Eyüp Sabri Uğurbaş da bu kitapçığın içinde yerini alıyor. Eyüp Sabri Uğurbaş, göç eden 15’inci kurucumuzdur.”

Asbaşkan Ali Kemal Başaran, Uğurbaş’ın kendisi ile aynı dönemde doktorluk yaptığını ifade ederek, “Uğurbaş ile çok iyi ilişkilerimiz oldu. Ayrı ayrı hastanelerde çalıştık ama Uğurbaş, vatana millete hizmet etmiş birisidir. Allah nur içinde yatırsın. Kendisini hep böyle yaşadıkça anacağız” diye konuştu.

Eski Başkanlardan Ahmet Celal Ataman, Eyüp Sabri Uğurbaş’ın çok değerli bir insan olduğunu belirterek, “Konuşmak zor. Ülke olarak acı bir dönem yaşıyoruz. İçimizden de değerli bir insanı kaybettik. Sabri abi yaşamını fazilet timsali olarak geçirdi. Pırıl pırıl evlatlar yetiştirdi. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Trabzonspor Kurucu Üyelerinden Nizamettin Algan ise, “Değerli dostumuzu ebedi yolculuğuna uğurluyoruz. Arkasından göz yaşı döküyoruz. Yaşamı boyunca Trabzonspor ve insanlığa hizmet etti. İyinin ve doğrunun yanında oldu. Kendisini asla unutmayacağız” dedi.

Trabzon Büyük Şehir Belediye Başkanı, Ortahisar Belediye Başkanı, Trabzonspor Yöneticileri,Eski Başkankarı, birçok iş adamı ve şehrin önde gelenlerinin de katıldığı büyük bir katılımla gerçekleşen İskenderpaşa Camisi‘nde kılınan cenaze namazı  ile Türkiye’nin dört bir yerinden gelen sevenleri Dr. Eyüp Sabri Uğurbaş‘ı son yolculuğuna uğurladılar.

Dr. Eyüp Sabri Uğurbaş, Cenaze namazı sonrasında Bahçecik‘te bulunan Aile Kabristanında toprağa verildi.

Alaturka Online Ailesi olarak Eyüp Sabri Uğurbaş’a Allah’tan Rahmet, Ailesi ve Yakınlarına Sabır diliyoruz.

 

 

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?