Dünya basını 41 bin Fenerli kadın ve çocuğu yazdı

Dün akşam Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu’nda dünyada ilk kez uygulanan sadece kadın ve 12 yaş altındaki çocukların maç izleme kararı dünya basınında geniş yankı buldu. 

İşte kadın ve çocukların tribünlerin tıklım tıklım doldurduğuna dikkat çekilen haberlerden öne çıkanları;

New York Times: 
“Maç günü kadınlar gecesine dönüştü” başlıklı haberde Fenerbahçe’nin golünden sonraki sevinci ABD’li ünlü şarkıcı Justin Bieber’in konserindeki çığlıklara benzetildi.

BBC: “Fenerbahçe sadece kadın ve çocuklara izin verdi” başlıklı haberde Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza ile Manisasporlu futbolcu Ömer Aysan’ın “Mükemmel bir atmosferdi” sözlerine yer verildi. Kadın taraftarların ayrıca alışılmış tezahüratlar yerine alkış ve çığlıkları ile maça ayrı bir tat kattıkları kaydedildi.

La Gazzetta Dello Sport:
 Kadınların, futbol zaferi. Fenerbahçe-Manisaspor maçı sadece kadınlara özel.

AP: Türkiye futbolda şiddetin önüne geçmek için bir ilki denedi ve Fenerbahçe-Manisaspor maçını sadece kadınlar ve 12 yaşın altındaki çocuklar izledi. Maçın sonunda uygulamanın amacına ulaştığı görüldü.

Bild: Fenerbahçe erkekler olmadan 41 bin kadın ve çocuğa oynadı.

Spiegel: “Fenerbahçe’de Kadınlar Gecesi” başlığıyla verilen haberde şu ifadeler yer aldı: “Türkiye’nin zirvedeki takımlarından Fenerbahçe’nin tribünlerinde alışılmadık bir görüntü vardı. 41 bin kadın ve çocuk stadyumu doldurdu. Erkekler içeri alınmasa da kadınların güçlü tezahüratları onları aratmadı.”

Globo Esporte: Dünyanın en güzel cezası Saraçoğlu Stadında yaşandı. (USASABAH)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?