Dünyanın en lüks yatı Streets Of Monaco

Dunyanin En Luks Yati - Streets of Monaco Yacht

Dünyanın en lüks yatı Streets Of Monaco yüzen bir ada olacak. Yüzer şehrin içinde yer alan Monako sokakları da palmiye ağaçları ile süslenecek.

Dünyanın en lüks yatı Streets Of Monaco

Dünyanın 9’uncu zengini ve Bank of America’nın yönetim kurulunda yer alan, ayrıca geçtiğimiz şubat ayında BP ile 7,2 milyar dolarlık anlaşma yapan Hintli milyoner Mukesh Ambani 27 katlı lüks rezidanstan sonra şimdi de dünyanın en lüks yatını yaptırıyor.

Yüzer bir ada şeklinde tasarlanan yatın inşası İngiltere’de sürüyor. Toplam yüksekliği 155 metre olan ve ‘Streets of Monaco’ adı verilen yat, Monte Carlo gazinosu, Paris Oteli, Cafe de Paris ve Loews Hoteli gibi ünlü yapıtların küçük birer kopyalarını da barındırıyor.

16 misafir ve 70 kişilik mürettebata sahip olan yatta ayrıca bir denizaltı ve helikopter de mevcut. Yatın maliyetinin 1 milyar dolar olacağı belirtiliyor.

Yüzer şehrin içinde yer alan Monako sokakları da palmiye ağaçları ile süslenmiş.

 

“The Streets of Monaco” (Monako Sokakları) isimli bu yat içerisinde kocaman bir şehri taşıyor. Yatın içerisinden yüzme havuzları , tenis kortları ve pek çok eğlence mekanı yer alıyor. Ayrıca bu yatta bir kumarhane, Hotel de Paris, Cafe de Paris, La Rascasse gibi ünlü mekanlarda yer alıyor.

Çılgın bir tasarımı olan Streets of Monaco lüks yaşantısı ile ünlü Monaco’nun bir replikası olarak biliniyor.

Planları çizilen dev yat Monaco prensliğinin yüzer bir kopyası olan, Monte Carlo yarış pisti dâhil prensliğin ünlü mekânlarının küçültülmüş versiyonlarını barındıracak.

150 metre uzunluğundaki, tekne ünlü Monte Carlo Casino’nun, Hotel de Paris’in, Café de Paris’in, La Rascasse’nin, Loews Oteli’nin, yüzme havuzlarının ve tenis kortlarının minyatür versiyonlarını içeriyor.

Kendi Marinası Var

Neredeyse lüks yaşamın her ihtiyacına cevap veren yüzen şehir, yat sahiplerinin daha küçük bir tekneyle gezmek istediklerinde kullanabilecekleri bir platforma da sahip bulunuyor. Yani neredeyse yatın kendi marinası var.

Monaco Grand Prix’ten ilham alan go-kart pistinin bulunması yatın en şaşırtıcı özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca pist güvertenin çevresinde dolanan bir tünel kompleksinden oluşuyor.

Yacht Island Design şirketi tarafından tasarlanan gemi, prensliğin stilini ve ince zevklerini yansıtacak şekilde dizayn edildi. Ve eşsiz bir ortam sunulması amaçlandı.

7 Adet Misafir Suiti var

Yatın en can alıcı kısmını oluşturan üst ve alt yaşam alanlarının ortasında bulunan avlu, kendi resepsiyonu, banyo kıyafet, balkon ve yatak odası bulunan 7 adet misafir süitinden oluşuyor.

Misafirperver Streets of Monaco adındaki yatın mürettebatı 70 kişiden oluşuyor.

Bu kadar büyük bir yatın kamarası da elbette ki aynı ihtişam ve heybetiyle dikkat çekiyor. Yat sahibinin kamarası tam 456 metrekare büyüklüğünde bulunuyor.

Dünyanın en pahalı yatında yarış pisti bile var!

İngiliz tasarımcılar tarafından tasarlanan dünyanın en pahalı yatı Streets Of Monaco, yüzer bir şehri andırıyor.

İçinde Formula 1 pistinden daha küçük yatlar içeren bir platform bile mevcut olan hiperyat, görenleri büyülüyor. Süper zenginlere yönelik olarak tasarlanan yat, Monaco’nun zevklerini dünyanın limanları ile bir araya getiriyor. Mini arabalar ve hatta havaalanı bile olan The Streets of Monaco isimli süperyatın fiyatı dudak uçuklatıyor. 1 milyar dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı yatı olması planlanan Streets of Monaco, henüz yapım aşamasında.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?