Düşes Kate’in üstsüz fotoğrafları çıktı

İngiltere’de Kraliyet ailesi Prens Harry’nin Las Vegas’ta çekilen çıplak fotoğraflarının şokunu daha üzerinden atamamışken şimdi de Fransız Closer dergisi Cambridge Düşesi Kate’in üstsüz fotoğraflarını yayımladı. Bunun üzerine Prens William ve Kate dergiye dava açtı.

Dergi, fotoğrafların Kate ile William’ın geçen hafta Fransa’da yaptıkları tatil sırasında, Kraliçe’nin yeğeni Lord Linley’in özel şatosunun terasında çekildiğini bildirdi. Derginin internet sitesinde ayrıca Kate’in bikinisinin üzerini çıkarmak üzere gibi göründüğü bir kapak fotoğrafı da yayımlandı.

KRALİYET AİLESİNİN BU SKANDALLARI HİÇ UNUTULMADI

Çifte yakın bir kaynak, “Prens William ve Kate mahremiyetlerinin ihlal edilmesi nedeniyle çok üzgünler – elbette bu bir ihlalse. Ancak İngiltere’de bu fotoğrafları kimsenin yayınlamak istediğini düşünmüyoruz dolayısıyla Basın Şikayet Komisyonu’nun olayı ele alması söz konusu değil” diye konuştu.

BBC’nin Kraliyet ailesi muhabiri Nicholas Witchell ise fotoğrafların İngiliz gazetelerine geçen hafta servis edildiğini, ancak gazetelerin kareleri yayınlamayı reddettiğini belirtti.

DERGİYE DAVA AÇTILAR

AFP haber ajansına açıklama yapan bazı kaynaklar ise Prens William ve Kate’in dergiye dava açtığını söyledi.

Fransa hukuku çerçevesinde derginin çiftin mahremiyetini ihlal etmekten suçlu bulunmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Ancak dergiye para cezasından daha ağır bir yaptırım uygulanması beklenmiyor.

Teoride derginin imtiyaz sahibi ya da genel yayın yönetmeninin bir yıl hapis cezasına çarptırılması ihtimali söz konusu ancak böylesi bir cezanın emsali yok. Benzer vakalarda daha önce maksimum 45.000 euro gibi sembolik para cezaları verildi. Haftada 400 bin kopya satan Closer gibi dergiler için debu küçük rakamlar caydırıcılıktan uzak kalıyor.

CLOSER’IN EDİTÖRÜ KARARI SAVUNDU

Derginin editörü Laurence Pieau ise “muhteşem” çiftin fotoğraflarının yayınlanmasının normal olduğunu, gösterilen tepkilerin ise aşırı olduğunu söyledi.

Fransız BFM-TV’ye konuşan Pieau, “Bu resimlere baktığımızda genç, yeni evli, aşık, muhteşem bir çift görüyoruz. Kate gerçek bir 21’inci yüzyıl prensesi. Üstsüz bir genç kadın, Fransa’da ya da dünyanın başka yerlerindeki plajlarda görebileceğiniz gibi” dedi.

Fotoğrafların kesinlikle şoke edici olmadığını belirten Pieau, ellerindeki malzemeyi başka dergilere satmayı planladıklarını da açıkladı. Pieau, Kate ve William’ın güneşlendikleri yerin şatonun önünden geçen yoldan çok net görülebildiğini de sözlerine ekledi.

“15 YIL GERİ GİTTİK”

Daily Mail’e konuşan bir kaynak Prens William’ın annesi Diana’nın 1997 yılında Paris’te paparazzilerden kaçarken geçirdiği bir trafik kazasında öldüğünü hatırlatarak, “Bu olay takvimleri 15 yıl geri götürdü” dedi.

Closer’da yayımlanan fotoğrafların geçtiğimiz ay Prens Harry’nin çıplak fotoğraflarının yayımlanmasıyla başlayan mahremiyet tartışmasını bir kez daha alevlendirmesi bekleniyor.

ZAMANLAMA KÖTÜ

Gazetede fotoğrafların zamanlamasının da çok kötü olduğu vurgulanarak, çiftin Pırlanta Jübile turunu yarıladığı hatırlatıldı.

Salı günü Singapur’u ziyaret eden William ve Kate şu an Malezya’da bulunuyor. Kraliyet çifti buradan da Borneo’ya ve Güney Pasifik’e geçecek.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?