Dwight Howard “Rockets” dedi

D12-2

 

Geçtiğimiz 1 yıl boyunca Los Angeles Lakers takımının formasını giyen Dwight Howard, bundan böyle Rockets formasını giyeceğini açıkladı.

Sezon biter bitmez serbest kalan ve serbest kaldığı süre boyunca Houston Rockets, Dallas Mavericks, Golden State Warriors, Atlanta Hawks, ve Los Angeles Lakers ile görüşen Dwight Howard seçimini Rockets’dan yana kullandı.

Kurallar gereği Temmuz 10’a kadar herhangi bir takıma imza atamayacak olan Howard, bugün geldiği Los Angeles havaalanında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Seçimimi Houston Rockets yönünde kullanmaya karar verdim. Houston’ın godebileceğim en iyi yer ve Rockets’ın da oynayabilecğim en uygun takım olduğunu düşünüyorum. Umarım güzel bir sezon geçiririm. Tüm Lakers taraftarına teşekkürlerimi sunuyor, onlar için en güzelini diliyorum”

Dwight’ın bu açıklaması Los Angeles’da soğuk duş etkisi yarattı. Yaklaşık 2 haftadır yürüttükleri “D12STAY” (Dwight bizimle kal) kampanyasına hemen son veren Lakers yetkilileri, şehrin dört bir yanındaki poster ve afişleri indirdiler.

Dwight’ın bu seçimine en ilginç tepkiyi ise Los Angeles Lakers takımının süperstar’ı Kobe Bryant, instagram sayfasında paylaştığı aşağıdaki fotoğraf ile verdi, ve daha önce twitter hesabından takip ettiği Howard’ı takip listesinden çıkardı.

 

KobeGasol

 

 

Howard’ın Rockets’a transferi, Rockets formasını giyen ve Howard ile aynı mevkide oynayan temsilcimiz Ömer Aşık’ın Rockets’daki geleceğini soru işaretine çevirdi. Daha önce Howard’ın gelmesi halinde Jeremy Lin ve Ömer Aşık’ı takas listesine koyacaklarını açıklayan Houston yetkililerinin nasıl bir transfer politikası izleyecekleri merak edilmeye başlandı.

 

 

Burak Yarkent

alaturkaonline.com/ Los Angeles, CA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?