Dwight’tan Ömer Aşık Açıklaması

 

Omer-Dwight

 

 

 

Houston Rockets Genel Menejeri Daryl Morey, takımın gelecek sene farklı bir sistem deneyeceğini ve pivot mevkiinde Ömer Aşık, forvette ise Dwight Howard’ı kullanmayı düşündüklerini söyledi..

Taiwan gezisi sırasında kendisine konuyla ilgili fikri sorulan Dwight, yeni bir pozisyonda oynamanın kendisi için heyecan verici olacağını söyleyip, konuşmasına şu şekilde devam etti; “Köklü bir değişime gerek yok. Bütün hayatım boyunca basketbol oynadım. Basketbola başladığım zamanlarda da oyun kurucu pozisyonunda oynuyordum. Ömer’in ve benim ilk 5’te birlikte oynamamızın, takımımızı daha güçlü bir konuma getireceğine inanıyorum. Ömer yakından takip ettiğim, ve senelerdir karşı karşıya oynadığım önemli bir oyuncu. İkimizin de savunmadaki başarısı tartışılmaz. Beraber oynamamız, problemden ziyade takıma pozitif katkı sağlayacaktır.”

Gectiğimiz sezon sonunda Los Angeles Lakers takımı ile sözleşmesi biten ve olaylı bir şekilde ayrılan Dwight’ın, Houston Rockets takımına katılmasının ardından, medyaya mutsuz olduğu yansıyan Ömer Aşık’ın bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

 

Alaturka Online/ Los Angeles, CA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?