EA Sports’tan Messi hamlesi

Messi, ilk olarak 2012 Mart ayında çıkacak olan FIFA Street’in kapağında yer alacak.

Electronic Arts, bugün EA SPORTS’un dünyanın en büyük futbolcusu, Barcelona ve Arjantin’in süper yıldızı Lionel Messi ile EA SPORTS FIFA serisinin yüzü olması için çok yıllık bir anlaşma yapıldığını duyurdu. Bu futbol sezonunun en büyük transferinde, 2010 FIFA Ballon d’Or ödüllü Messi, ilk olarak 2012 Mart ayında çıkacak olan FIFA Street’in kapağını süsleyecek.

Dünyanın en çok satan spor oyunu ve dünyanın en iyi futbolcusunu bir araya getirdiklerini dile getiren EA SPORTS’un Futboldan Sorumlu Başkan Yardımcısı Matt Bilbey, “FIFA serimiz dünyanın en çok satan spor oyunu serisi, Lionel Messi de dünyanın en iyi futbolcusu; yani bu süperstarlar arasında yapılan gerçek bir ortaklık. Dünyanın en iyi ve en heyecan verici futbolcusu olan Messi, EA SPORTS’un önümüzdeki yıllarda dünya çapındaki liderliğini devam ettirmesine yardımcı olacak” diye konuştu.

EA SPORTS ismiyle birlikte anılmak istediğini belirten Messi, “EA SPORTS benim yaratıcılık, mükemmellik ve sosyal sorumluluk alanlarındaki vizyonumu paylaşan bir marka” dedi.

FC Barcelona’da forma giyen Messi dünyanın en iyi futbolcusu olarak prestijli 2010 FIFA Ballon d’Or ödülünü kazandı, son üç yıldır UEFA Şampiyonlar Liginin gol kralı oldu, üç kez La Liga’da Yılın Futbolcusu seçildi ve 2011 FIFA Ballon d’Or’un da adayları arasında yer alıyor. Henüz 24 yaşında olan Messi katıldığı turnuvalarda 200’ün üzerinde gol attı ve şu anda Barcelona’nın tüm zamanları kapsayan golcüler listesinde ikinci sırada bulunuyor. Bu sezon katıldığı turnuvalardaki 29 maçta 27 golü, 14 de gol pası var.

Bu çok yönlü ortaklık ile Messi, EA SPORTS Futbol Elçisi oluyor. Messi oyun kutularında yer alarak pazarlama ve reklam kampanyalarının ana yüzü olacak ve FIFA serisi için dünyanın dört bir yanında yapılacak sosyal medya aktivitelerinde yer alacak. EA SPORTS ayrıca dünya çocuklarını sosyal, eğitim ve sağlık alanlarında destekleyen Leo Messi Vakfı ile de birlikte çalışacak.

19. yaşına basan EA SPORTS FIFA serisinin en yeni oyunu olan FIFA 12 ilk beş günde 3.2 milyon kopya satarak spor video oyunları tarihinin en büyük açılış rekorunu kırmıştı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?