50.9 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaAlaturka OnlineEBA TV’deki öğretmenden şaşırtan sözler: Ne açıklıyorsun, anlat geç

EBA TV’deki öğretmenden şaşırtan sözler: Ne açıklıyorsun, anlat geç

EBA TV’deki öğretmenden şaşırtan sözler: Ne açıklıyorsun, anlat geç

Corona virüsü salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçme kararı alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilk yayınında, montajda kesip atmayı unuttuğu bölüm gündem oldu. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeninin yaşadığı dil sürçmesinden sonra, “Yahu ne açıklıyorsun, anlat geç” sözleri tepki çekti.

Uzaktan eğitimin ilk yayınını gerçekleştiren EBA TV’de Adnan Menderes’in idamı, Selahattin Eyyubi belgeselinde kafa kesme ve bıçaklama görüntülerinden sonra Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeninin sözleri de sosyal medyada gündem oldu.

DERSE KALDIĞI YERDEN DEVAM ETTİ

İnançla ilgili felsefi konuların işlendiği derste, “Geçmişten günümüze bilimsel gelişmelerin iddialarına rağmen insanlığın bu ihtiyaçları giderilememiş ve inanma ihtiyacı ortadan kaldırılamamış” cümlesini kurarken dil sürçmesi yaşayan öğretmen, “Yahu ne açıklıyorsun, anlat geç” ifadelerini kullandıktan sonra, derse kaldığı yerden devam etti.

İLGİLİ HABER
EBA'da tepki çeken bir görüntü daha! Yine idam görüntüsü izlettiler

EBA’da tepki çeken bir görüntü daha! Yine idam görüntüsü izlettiler

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,406BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın