Egemen Bağış’ın anıları film oluyor

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın New York anıları ‘I Love You 2’ adlı sinema filminin senaryosu oluyor

Kabinenin renkli isimlerinden Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, oyuncu olarak önümüzdeki günlerde ‘Avrupa Avrupa’ adlı sitcom’da rol alacak. Bağış’ın New York’ta kurucusu olduğu Turkish Link Danışmanlık ve Tercüme Bürosu’nda tercümanlık yaptığı günlerdeki anıları ise senaryolaştırılıyor.

‘HAZIRLIKLAR BAŞLADI’
Egemen Bağış’ın anıları Sermiyan Midyat’ın 2010’da gösterime giren ‘I Love You’nun devamı olan ‘I Love You 2’de yer alacak. Sermiyan Midyat, görüşerek izin aldığı Egemen Bağış’ın Türklerin Amerika’ya iltica etmek içinsöyledikleri yalanlardan oluşan anılarının yer alacağı ‘I Love You 2’nin sanaryo hazırlıklarına başladı.


‘KORSAN KEŞİF’

Öte yandan Amerikalı yönetmen Matthew David Wilder ile yapımcı Marc Earl Burman, geçtiğimiz günlerde ‘Triangulation’ın başrol oyuncusu olarak teklifte bulundukları Midyat’ı İstanbul’da bir arkadaşlarının evindeki ‘I Love You’nun korsan CD’sinden keşfetmişler.

Filmi izleyen Wilder ve Burman, Midyat için, “Aradığımız oyunculardan biri işte bu adam” yorumunu yapmışlar. Sermiyan Midyat ise bu konuya dair “Filmlerimin korsan CD’lerini gördükçe üzülüyordum. Şimdi ben bu duruma ne diyeyim?” diye konuştu. (medyarazzi)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?