Egitimde Adalet Bisiklet Pedal Cevirecekler

Amerika’da iki Türk M. Burak Şenol ve Özgür Arman, Eğitimde Adalet’e destek olmak için Seattle’dan Portland‘a 325 km pedal çevirecek.

Eğitimde Adalet için 325 km Pedal Çevirecekler

M. Burak Şenol ve Özgür Arman hersene geleneksel olarak Seattle’dan Portland‘a düzenlenen STP Bisiklet Etkinliğine bu sene BTF (Bridge to Turkey) ‘in Türkiye’deki Çocuklar için düzenlediği Eğitimde fırsat eşitliği kampanyasına destek amacıyla katılacaklarını açıkladı.

Daha önceki yıllarda da bu etkinliğe katılan Şenol ve Arman, çok zorlu geçecek 325 km lik katılımlarını bu sene BTF aracılığıyla Türkiye’deki yoksul çocukların eğitimi için para toplamaya adamaya karar verdiklerini belirttiler.

325 km lik acı ve ızdırap sonucunda Türkiye’ye gidecek yardımlar bize saf sevinç olarak dönecek

M. Burak Şenol ve Özgür Arman yaptıkları açıklamada, ” Her şeyin eğitim ile başladığını biliyoruz. Bununla birlikte, herkesin eğitim kaynaklarına erişemediğini de görüyoruz. Eğitim eşitliğinin yaratılmasında “adalet” e ihtiyaç olduğuna ve herkesin eğitim kaynaklarına ulaşabilmesi için bizlerin de ahlaki bir yükümlülüğümüz olduğuna inanıyoruz. BTF (Türkiye’ye Köprü Fonu) kendini çocuk eğitim ve sağlık hizmetlerine ağırlık vererek, Türkiye’nin gelişmemiş, ve az hizmet alan bölgelerinde toplumunun geliştirilmesine katkıda bulunmaya adamıştır. Biz de BTF’nin misyonunu desteklemek ve STP yolculuğumuzu, Türkiye’de yoksul çocuklara yönelik eğitimi destekleyecek bir bağış toplama etkinliğine adamak istiyoruz. Herkesi bu büyük davayı destekleyerek para toplamamıza yardımcı olmaya çağırıyoruz ” dediler.

Eğitimde Adalet’i Desteklemek için tıklayın 

STP Nedir?

Bu sene 15 Temmuz, 16 Temmuz tarihlerinde düzenlenen STP Etkinliği, Seattle’dan Portland’a 10.000 katılımcıyla Kuzeybatı’daki en büyük bisiklet etkinliği olarak biliniyor. Batı Washington ve Oregon’un doğal vadileri, ormanları ve tarım arazileri içerisine alan doğal güzelliklerle bezeli 325 km lik bisiklet yolculuğu, Bicycling Magazine tarafından Amerika’daki en iyi bisiklet etkinliklerinden biri olarak gösteriyor.

BTF Hakkında

BTF (Türkiye’ye Köprü Fonu)2003 yılında kuruluşundan beri Türkiye’de çocuklar için 2.5 milyon dolar para aktardı, binlerce öğrenciye burs sağladı ve 100’ler ce projeye sponsor oldu. BTF Projelerine buradan göz atabilirsiniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?