Ehliyet sınavı sonuçları: MEB ehliyet sınavı sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2018/MTSKS-4 geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz duyurmuş değil. Ehliyet sınavı sonuçları hakkında detaylar merak ediliyor. Peki hangi durumlarda ehliyet sınavı iptal edilecek? İşte merak edilenler…

Ehliyet sınavı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti ve merakla ehliyet sınavı sonuçları araştırılıyor. Sınav sonuçlarından önce puanını hesaplamak isteyen adaylar ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak sorusunu soruyor. MEB sınav soru ve cevaplarını henüz yayımlamadı. Ehliyet sınav sorularının ve cevaplarının da birkaç gün içerisinde internet üzerinden yayımlanması bekleniyor.

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN?

MEB’den resmi bir açıklama yapılmadı. Daha önceki sınavlarda olduğu gibi sınav sonuçlarının sınav tarihinden itibaren 10 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Ehliyet sınavının iptal olmaması için bazı koşullar gerekiyor.

Ehliyet sınavı giriş yerleri belli oldu mu? MEB ehliyet sınavı için geri sayım…

EHLİYET SINAVI HANGİ DURUMLARDA GEÇERSİZ SAYILIR?

Ehliyet sınavları bazı durumlarda geçersiz sayılabiliyor. MEB’in resmi sitesinde yayınlanan kılavuza göre o durumlar şunlar:

*Geçerli kimlik belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi,
*e-Sınav ekranındaki fotoğraf ve bilgilerle nüfus cüzdanındaki veya sınava giriş belgesindeki bilgilerde uyuşmazlık olması,
*Herhangi bir kursiyerden ya da dokümandan kursiyerin kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi, . Kursiyerin yerine başkasının sınava girmesi *Her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz ve benzeri iletişim araçları, defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında kursiyerin yanında bulundurması,
*e-Sınav uygulama cihazlarına ve merkez demirbaşlarına zarar verilmesi,
*Sınav komisyon görevlilerinin veya salon görevlilerinin, hazırladığı raporlarda/tutanaklarda veya sınav uygulamasında kaydedilen kamera görüntülerinde, kursiyerin Yönergede belirtilen sınav kurallarını ihlal ettiğinin belirlenmesi.

10 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen ehliyet sınavının sonuçları, soru ve cevapları ne zamana açıklanacak sorusunun yanıtı aranıyor. Ehliyet sonuçları MEB resmi sitesi üzerinden öğrenilecek. Sınav soruları ve cevapları ise MEB sitesinden erişime açıldı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?