Ekmek Arası Ispanak Görüntüsünü Paylaştığı İçin İşten Çıkarılan İşçi Yurttaş TV’ye Konuştu!

Ekmek Arası Ispanak Görüntüsünü Paylaştığı İçin İşten Çıkarılan İşçi Yurttaş TV'ye Konuştu!
Ekmek Arası Ispanak Görüntüsünü Paylaştığı İçin İşten Çıkarılan İşçi Yurttaş TV’ye Konuştu!

Ekmek arası Ispanak öğlen yemeği olarak verilince duruma tepki gösterip sosyal medya hesabından paylaşan ve bundan dolayı işten çıkarılan inşaat işçisi Bedirhan Aslan Yurttaş TV YouTube kanalına konuk oldu.

Skype bağlantısı aracılığıyla Yurttaş TV Muhabiri Onur Şahin’in sorularını yanıtlayan Aslan, “3 aydır Bayburt Grup’un yüklenici olduğu Bakırköy Meydanı’ndaki metro şantiyesinde çalışıyorum. Geçen salı günü öğlen arası bize bu yemek geldi. Baktık ki ekmek arası ıspanak. Yanında da başka bir şey yoktu. Ben de hakkımı aramak zorunda kaldı. Görüntüyü sosyal medyada paylaştım. Ertesi gün öğlen arası beni işten çıkardılar” dedi.

Şirketin kendisini “şirketin açığını ortaya çıkarmakla” suçladığını ifade eden Bedirhan Aslan, gidecek yerinin olmadığını söylemesine rağmen işten çıkarıldığını vurguladı.

“Bu süreçte başta tiyatro oyuncusu Orhan Aydın bana çok destek oldu. Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diyen inşaat işçisi Bedirhan Aslan “Öyle güzel insanlarla tanıştım ki bu süreçte, sesime ses oldular. Avukatlar destek oldu. Sağcısı, solcusu kimse ayırt etmeksizin bana destek oldu” diye konuştu.

Bedirhan Aslan görüntüyü paylaşmaktan pişman olmadığını söyleyerek şunları kaydetti:

Ben mağdur edildim ama diğer işçi arkadaşlarım rahatlığa kavuştu. Şirket şu ana kadar bir açıklama yapmadı. Bunu Fox Ana Haber ‘de de izlemişsinizdir. İlla bunun olması mı gerekiyordu koşulların değişmesi için.

Pişman değilim. Yine olsa yine yaparım. Üzerimde baskılar da var ama ben boyun eğmem. Bu davadan vazgeçersem yaptıklarımın hiçbir anlamı kalmaz.

Türkiye’nin en ağır işini inşaat işçilerinin yaptığını kaydeden Aslan, “Lütfen inşaat işçilerinin sesine ses olalım. Denetimlerin yapılması gerekiyor” dedi.

Evde kal çağrılarına rağmen çalışmak mecburiyetinde olduklarını ifade eden Aslan, şantiyelerde tedbir alınmadığına dikkat çekti.

Bedirhan Aslan “Orada çalışan işçilerin çoğu fakir. Lütfen onları ücretli izne çıkarın, maaşlarından kesinti yapılmasın” çağrısında bulundu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?