46.7 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaAlaturka OnlineEkrem İmamoğlu Alınan Önlemleri Anlatıyor

Ekrem İmamoğlu Alınan Önlemleri Anlatıyor

Ekrem İmamoğlu Alınan Önlemleri Anlatıyor

Ekrem İmamoğlu Alınan Önlemleri Anlatıyor

Ekrem İmamoğlu “İstanbul’u ve İstanbulluları ne kadar iyi korursak aslında Türkiye’yi o kadar iyi korumuş oluruz.”

İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bu zor dönemi en az hasarla atlatmak için harekete geçmeliyiz. Radikal kararlar almalıyız. Aması, çünküsü yok. Zamanında radikal kararları almayan liderlerin pişmanlıklarını bu hafta çok dinledik.

“İstanbul’da ilk olarak kişisel ve toplumsal hijyen konusunda bilgilendirdik ve bilgilendirmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın yoğun olarak bir araya geldiği toplu taşımada hızlı bir hijyen çalışmasına başladık.

“Müzelerimizi, İSMEK kurslarımızı, kütüphanelerimizi, kütür merkezlerimizi kapattık. Tüm etkinlileri iptal etmek zorundaydık. Amacımız kalabalık buluşmalarını önlemekti. İlk adım salgının yaygınlaşmasını önlemek.

“Herkes önce kendini korumalı. Sosyal tesislerimizi, hastanelere hizmet edenler hariç kafeleri kapadık. İstanbul’u ve İstanbulluları ne kadar iyi korursak aslında Türkiye’yi o kadar iyi korumuş oluruz. Buluşma anların en aza indiriyoruz. Pazarlarla ilgili tedbirleri bugün 39 belediye başkanı ile karar vereceğiz. Zarar gören sektöre nasıl destek olabiliriz, diyalogumuzu sürdürüyoruz.

“Ayrıca, İGDAŞ ve İSKi gibi kurumlara dair online işlem yapılabilmesi için hızlıca çalışmalara başladık. Kurumlara gelmeden bu işlemlerin yapılabilmesi için harekte geçtik.”

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,400BeğenenlerBeğen
16,219TakipçilerTakip Et
3,502TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın