Ekrem İmamoğlu Erdoğan’a resti çekti: Kimin malıyla ne yapıyorsun sen kardeşim!

Ekrem İmamoğlu Erdoğan’a resti çekti: Kimin malıyla ne yapıyorsun sen kardeşim!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi’nin yok edeceği Yeniköy Mahallesi’nde büyük ilgiyle karşılaştı.

Burada bir konuşma yapan İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi’nin zararlarından bahsetti. Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Kanal İstanbul Projesi ile ilgili açıklamalarını hatırlatan İmamoğlu “Bir avuç insan bu projenin yapılmasını istiyor. Devleti yöneten insan milletinin cebine girecek parayı düşünür. O kadar işsiz gencimiz varken kanal da kanal… Allah akıl fikir versin” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz bu şehre ihanet ettik” açıklamasını da hatırlatan Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi’nin yapılması ısrarına rest çekti. İmamoğlu “Kimin malıyla ne yapıyorsun sen kardeşim!” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını dinleyen halk sık sık “Ekrem Başkan” sloganları attı.

İmamoğlu’nun konuşmasının sonunda kürsüye gelen yaşlı teyze ağlayarak Kanal İstanbul Projesi’nin yapımasını istemediğini söyledi. İmamoğlu “Hep birlikte bu projenin yapılmasına engel olacağız” diye konuştu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?