Ekrem İmamoğlu, İstanbul Belediye Başkanlığı için aday oldu. İstanbul için trafik ve şehrin yeşillendirilmesi ile ilgili çeşitli projelerini birçok platformda dile getirdi. Seçmenler de Ekrem İmamoğlu’nun hayatını merak etmeye başladı. İşte Ekrem İmamoğlu’nun hayatı…

EKRAM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu (d. 1970, Akçaabat), Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı ve görevdeki Beylikdüzü belediye başkanıdır.

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. İmamoğlu, Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?