Ekrem İmamoğlu Korkutan Rakamları Açıkladı… İktidara Bu Çağrıları Yaptı!

Ekrem İmamoğlu Korkutan Rakamları Açıkladı... İktidara Bu Çağrıları Yaptı!

Ekrem İmamoğlu Korkutan Rakamları Açıkladı… İktidara Bu Çağrıları Yaptı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezi’ni hayata geçirdiklerini duyurdu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu düzenlediği basın toplantısında “Bu mücadele merkezi hükümetin tek başına altından kalkacağı bir mücadele değildir. Tek tek hepimiz bu mücadelenin parçası olacağız” dedi.

İBB olarak sivil toplumu ve gönüllü vatandaşları bir araya getirmek üzere, İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezi’ni oluşturduklarını dile getiren İmamoğlu şunları kaydetti:

Başlangıcından itibaren tüm imkanlarımızla bu mücadele katkı sağladık.

Çalışanlarımızın sağlığı ile çok özel olarak ilgilendik. Evden çalışma koşullarını hayata geçirdik. Saha hizmetlerinde dönüşümlü kadro hizmetini hayata geçirdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Buradan yurttaşlarımıza da çağrı yapıyorum. Lütfen ihtiyaç fazlası gıda stoklamayalım.

Yenikapı İstanbul’un yardımlaşma ve koordinasyon merkezi oldu. Buradan yardım yapmak isteyenlere çağrı yapıyorum. İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezi sizin yardımlarınızı ihtiyaç sahiplerine iletecektir.

İmamoğlu konuşmasının son bölümünde korkutan rakamları açıklayarak AKP iktidarına ve Sağlık Bakanlığı’na çağrılarda bulundu.

“Zaman kaybetme lüksümüz yok” diyen İBB Başkanı İmamoğlu konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

Dün akşam açıklanan verilerdeki açıklanan ortaya koyulan büyük fotoğraf: Hasta sayısı 472 bin iken uan 540 bine ulaştı.

Lütfen insani ve ekonomik önceliği olmayan ihaleleri iptal edin! Yapılan ihalelerle ilgili de hukuki mücadelemizi de vericeğimi ifade ediyorum. İstanbul’un vicdanına bırakıyorum. İnsan hayatından daha önemli hiçbir şey yok.

Yerel yönetimler desteklenmelidir. Belediyelere aktarılan nakit tutar arttırılmalıdır. Belediyelerin mali desteğe ihtiyacı var. Belediyelerin vergi, sigorta gibi borçları ertelenmeli.

Atatürk Havalimanı bir geçici hastaneye dönüştürülmeli. Sağlık Bakanlığı’na öneriyoruz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?