51.2 F
Los Angeles
10 Aralık 2019
Anasayfa Son Dakika Haberler Sağlık Elektronik sigara resmen "sigara" olarak kabul ediliyor

Elektronik sigara resmen “sigara” olarak kabul ediliyor

elektronik sigara

Elektronik sigara resmen “sigara” olarak kabul ediliyor. Elektronik sigaralar da tütün ve tütün ürünleri gibi bazı düzenlemelere tabi olacak.

Elektronik sigara resmen “sigara” olarak kabul ediliyor

Yiyecek ve Ecza İdaresi (FDA) Pazartesi günü yaptığı açıklamada elektronik sigaraların da tütün ve tütün ürünleri gibi bazı düzenlemelere tabi olacağını söyledi.

Ajans, elektronik sigaraya da, normal sigaralar gibi bazı kurallar koymaya hazırlanıyor.

Karar cihazın üreticileri için bir zafer olarak değerlendirildi.

Böylelikle elektronik sigara, normal sigaraya benzer bir ürün olarak resmen kabul edilmiş oldu.

Elektronik sigaralar metal ve plastikten yapılan bir cihaz vasıtasıyla çalışıyor. Cihazın içinde bulunan sıvı nikotin solüsyonu tek kullanımlık kartuşta ısıtılıyor ve ortaya çıkan buhar kullanıcı tarafından ciğerlere çekiliyor. Plastik izmaritin ucundan kırmızı bir ışık bile yanıyor.

Kullanıcılar ve cihazın dağıtıcıları elektronik sigaraların hem nikotin bağımlılığına hem de sigara içmenin davranışsal etkenlerine iyi geldiğini söylüyorlar. Ayrıca sigarada bulunan 4 bin kimyasaldan da uzak durulmuş oluyor.

Elektronik sigaraların, “terapi özelliği” olduğu kanıtlanırsa, ilaç statüsü elde etmesi de mümkün olacak.

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

169,279BeğenenlerBeğen
12,623TakipçilerTakip Et
619TakipçilerTakip Et
7,690TakipçilerTakip Et
10,800AbonelerAbone

Kaçırmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahıska Türklerini ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da düzenlenen Sürgünün 75. Yılında Ahıska Türkleri Anma Programı’na katıldı. Konuşmasına tüm katılımcıları selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, milletin evinde, bu gazi mekanda misafir etmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum” diye konuştu. Ahıska Türklerinin sürgüne gönderilmelerinin 75’inci yılını üzüntüyle yad ettiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün aramızda 1944 yılındaki sürgünü […]

ABD Suudi pilotların tüm uçuşlarını durdurdu

Konuyla ilgili bir tebligat yayınlayan ABD Savunma Bakanı Yardımcısı David Norquist, Pensacola Donanma Hava Üssü’nde Suudi pilotun 6 Aralık’ta düzenlediği saldırı üzerine ülkede eğitim gören yabancı askerlerin incelemeden geçirileceğini bildirdi. Norquist, “Askeri İstihbarat Müsteşarına Yabancı Askeri Öğrencilerin taramadan geçirilmesine ilişkin sürecini güçlendirmesi ve 10 gün içerisinde Yabancı Askeri Öğrencileri taramadan geçirme ve üslerimize girişlerini sağlamaya ilişkin prosedür ve politikaları gözden […]