Elif Bilgin ’in finale kaldığı Google Bilim Fuarında oylama başladı

Elif Bilgin Google Science Fair Bilim Fuari 2013Türk kızı Elif’in finale kaldığı Google Bilim Fuarı 2013’te Destek Olmak içın tıklayın.  İşte Elif ‘in projesi. (Video)

Türkiye’den Elif Bilgin‘in (16) binlerce proje arasından sıyrılarak 15 Global Finalist’ten biri olmaya hak kazandığı Google Bilim Fuarı‘nda (Google Science Fair) birinciyi belirleyecek online halk oylaması başladı. “Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” fikrine dayanan çalışmasıyla hem finale kalan hem de Scientific American“Science in Action” jüri özel ödülünün sahibi olan lise öğrencisi Elif Bilgin, şimdi Türkiye’den ve dünyadan alacağı oylarla Büyük Ödül için yarışacak.

İnovasyon kategorisindeki projesiyle finale kalan Elif Bilgin’i oylarıyla desteklemek isteyenlerin www.googlesciencefair.com adresine giderek adının bulunduğu kutudaki “Vote” alanına tıklamaları yeterli.

Jürinin aylar süren titiz değerlendirmesinin ardından gelinen son aşama olan “Büyük Ödül“ün sahibi olacak proje 30 Ağustos tarihine kadar devam edecek online halk oylaması ile belirlenecek. Finale kalan genç bilim insanları, 23 Eylül’de kutlamalar ve büyük ödül için Google’ın Kaliforniya’daki merkezinde buluşacak.

Büyük ödülü kazanan öğrenci 10 günlük Galapagos Adaları gezisinin yanı sıra LEGOCERN veyaGOOGLE‘a ziyareti de içeren çok çeşitli armağanların da sahibi olacak. Final galası 23 Eylül’de yarışmanın web sitesinden  (https://www.googlesciencefair.com/) Google+ sayfasından ve Youtube kanalından izlenebilecek.

Oy vermek için: www.googlesciencefair.com

İlgili Haberler

Türk Kızı Elif Bilgin “Science in Action Award” sahibi oldu

Türk Kızı Elif Bilgin "Science in Action Award" sahibi oldu

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?