Emine Erdoğan’a mail adresini vermemiş

İngiliz The Guardian gazetesi Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve karısı Esma’nın emaillerini ele geçirdi.

Aralık 2011’deki bir yazışmada Esma Esad, Katar Emiri’nin kızı Miyase’ye, “Emine Erdoğan arkadaşım değil ki mail adresimi vereyim” demiş. Miyase el Sani, Esad’a “Emine Erdoğan’ın yazışmak istediğini ve mail adresini kendisinden istediğini” söyleyerek “Verebilir miyim” diye soruyor. Esma Esad ise “mail adresini sadece aile üyeleri ve arkadaşlarıyla paylaştığını, başkana yöneltilen onca hakaretin ardından Emine Erdoğan’ın bu iki kategoriye girmediğini” söylüyor.

Dün yayınlanan mesajlar, çatışmaların en şiddetli günlerinde Esad’ın karısına aşk şarkıları gönderdiğini ve Esma Esad’ın ülkede olanları umursamadan yurtdışına pahalı mücevher ve mobilya siparişleri verdiğini gösteriyor. Geçen ayın başlarında Suriye ordusunun Humus’a kanlı baskınlar düzenlediği günlerde Sam kod adıyla karısına mail yazan Esad, ABD’li country şarkıcısı Blake Shelton’ın bir şarkısının sözlerini ve klibini gönderiyor. “Tanrı seni bana verdi” adlı şarkıda “Sensiz yapamam, sensiz yarım kalırım” türünden sözler yer alıyor.

Emaillere göre Esma Esad da her şeye rağmen lüks zevklerinden geri kalmıyor. İşte Esma Esad’ın siparişlerinden bazıları:

– 19 Temmuz 2011’de Paris’ten özel tasarım 4 tane pırlanta kolye.

– 17 Haziran 2011’de verdiği siparişler arasında 2.650 sterlinlik bir vazo da var.

– “Halk için değil” özel müşteriler için yapılmış 3.795 sterlinlik özel bir ayakkabı.

– Temmuz ayında 10 bin sterlinlik avize ve masa.. (Hürriyet)

2 YORUM

 1. Sayın Başbakanım TC vatandaşı olarak bakanları arıyorum sekreterler kızıyorlar nere başvurmam gerekiyor
  2008 yılında oğlum Halil İbrahim’in ayağına okuldabeden eğitimi dersinde okulun bahçesindeki kaledireği düşmüştür. 2 yıl okula gidemedi. 2 defaGaziantep Primer Hastanesinde ameliyat oldu. Birkısmını SGK karşıladı ancak malumunuz üzere ekstrabirçok masrafı ben şahsen karşıladım.Bu süreç içindebankalara borçlandım ve borcumu ödeyemedim,icralık oldum. Ancak daha sonra borçlarımıntamamını ödeyerek kapattım.
  Şuan hiç borcum kalmamıştır.İcra takipleri nedeniyleborçları kapatırken banka avukatları bana eldenödeme yaparsan daha az ödersin dediler. Bende öyleyaptım.(Meğerse İcra Dairelerinin tahsil harcı vecezaevi harcını indirim yapmışlar sonradan anladım).Borcum olmadığı halde, dosya açık olduğu için halenborçlu görünüyorum. Bunun en büyük kanıtı‘’Yapıkredi Bankası Gaziantep – İbrahimliŞubesinden’’ aylığımı alıyorum.
  Eğer borcum olmuş olsa Banka avukatları maaşımahaciz koymazmıydı. Borçlu göründüğüm için hiçbirbanka bana kredi vermemektedir. Kiracı olduğumiçin ve acil ihtiyaçlar yönünden bazen kredi çekmeihtiyacım olmaktadır.Kredi alamadığım için mağdurolmaktayım.Tüm banka avukatları aynı şekildedavranarak devletin olan cezaevi harcı ve tahsilharcını indirim yapıyormuş gibi beni kandırdılar.Ayrıca dosyada tahsilat görünmediği için gelirvergiside ödememektedirler.
  Ancak benim tek derdim ve isteğim siz SayınBüyüklerimden; Bu durumu değerlendirerek banakredi almamı sağlamaktır. Hukukçular ve Bankayetkilileri ile yapacağınız değerlendirmede bu fiilidurumun gerçek olduğu öğrenilecektir. Ayrıca hiçbiryere borcum olmamasına ragmen Kara listedenismimin silinmesini istiyorum. Bankalardan kredialamazsam böbreğimin birini satmak zorundakalacağım. Gereğinin yapılmasını rica ederim.

  T.C 43696186474 ​​​​​​​Mehmet GÜNDOĞAN
  0507 606 90 66
  Fevzi Çakmak Bul. Stad Apt. Altı
  No:155 ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

 2. sayın başbakanım sayın emine erdoğan ben 5 çocuk annesiyim.5çocuğumdan 3.çocuğumu 2004 te dünyaya getirdim.maalesef çocuğum işitme engelli olarak dünyaya gelmişti.maddi sıkıntıdan dolayı 5 yaşındayken cihazı alabildim.ve çocuğum bu yüzden yaşıtlarına göre çok geride kaldı.10 ağustos 2012 de nur topu bir kız çocuğu dünyaya getirdim.bebeğimi işitme testine götürdüğümde kızımın çok ileri derecede işitme kaybı olduğunu öğrendim.ve şimdi kızım 6 aylık .bebeğime önerilen işitme cihazı 6.000 tl civarında .benimde maddi durumum iyi olmadığından dolayı çocuğuma işitme cihazını alamıyorum.doktorlar 6.ayda takılırsa yaşıtlarıyla aynı seviyede olabileceğini söylüyorlar.sizinde bu konularda bir anne olarak hassasiyetinizi ve duyarlılığınızı bilerekten bir annenin sesine duyarsız kalmayacağınıza inanıyor ve bebeğimin bir an önce cihaz takarak sessiz bir dünyadan çıkmasını istiyorum.şimdiden size saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.aslen mardinliyim.kocaelide ikametgah ediyorum.telefon numaram:05379886347

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?