Emre Muyan dünya şampiyonu oldu!

emre muyan

Başkent Bakü’deki Haydar Aliyev Spor Merkezi’nde düzenlenen güreş şampiyonasında erkekler 100 kiloda mindere çıkan Emre Selahattin Muyan şampiyon oldu.
Güreş

Azerbaycan’da düzenlenen Yıldızlar Serbest, Grekoromen ve Bayanlar Dünya Şampiyonası’nda erkekler 100 kiloda mindere çıkan Emre Selahattin Muyan, dünya şampiyonu oldu. Erkekler 63 kiloda Ensar Karabacak da bronz madalya kazandı.

Başkent Bakü’deki Haydar Aliyev Spor Merkezi’nde düzenlenen şampiyonada grekoromen stil 46, 54, 63, 76 ve 100 kilo müsabakaları yapıldı.

GÜREŞÇİLER ŞAMPİYONAYI 9 MADALYAYLA KAPATTI

100 kiloda mindere çıkan Emre Selahattin Muyan, Polonyalı ve Slovak rakiplerini yenerek çeyrek finale çıktı. Çeyrek finalde Kazak, yarı finalde ise Macar rakiplerini mağlup eden Muyan, final oynamaya hak kazandı.

EMRE MUYAN DÜNYA ŞAMPİYONU

Final maçında Gürcü rakibi Beka Kandelaki’yi mağlup eden Emre Selahattin Muyan, dünya şampiyonu oldu.

63 kiloda Ensar Karabacak, İsrailli ve Rus rakiplerini mağlup ederek çeyrek finale çıktı. Çeyrek finalde Moldovalı rakibini yenen Karabacak, yarı finalde Azerbaycanlı sporcuya yenildi.

Ensar Karabacak, çıktığı üçüncülük maçında Belarus rakibini yenerek bronz madalya kazandı.

54 kiloda Ömer Alparslan Gişi, ilk maçında Litvanyalı rakibini yenmeyi başarsa da çeyrek finalde Gürcü rakibine yenildi.

Rakibinin finale çıkmasıyla repesaj hakkı elde eden Gişi, üçüncülük için çıktığı ilk maçta Kazak rakibini yendi. İkinci maçta Rus rakibine tuş olarak yenilen Gişi, şampiyonayı madalyasız tamamladı.

46 kiloda Batuhan Bozkurt, ilk maçında Azeri rakibine yenildi. Azerbaycanlı sporcu finale çıktığı için repesaj hakkı elde eden Bozkurt, üçüncülük için çıktığı ilk karşılaşmada ABD’li rakibine yenilerek madalya şansını kaybetti.

76 kiloda Ferdi Yavuz, ilk maçında İranlı rakibine yenilerek elendi.

Emre Muyan Video

https://www.youtube.com/watch?v=W7QnlhUNg6E

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?