En beceriksiz hacker

Ünlü isimlerin hesaplarını ele geçirse de, yaptıkları ile “en beceriksiz” ünvanını almayı hak etti.

Hacker’lık artık neredeyse herkesin yapabileceği bir şey ama önemli olan nasıl yapıldığı. Her gün yüzlerce hatta binlerce Twitter hesabı ele geçiriliyor ama bu seferki hacker’ımız işleri biraz daha büyütüp, Ashton Kutcher, the Huffington Post ve aktör Eric Stonestreet gibi kişilerin Twitter’larını ele geçirdi. Fakat kendisinin ne kadar beceriksiz olduğu, Kutcher’in hesabını ele geçirip FourSquare üzerinden attığı tweet ile anlaşıldı.

Dude, Where’s My Car? That ’70s Show, Two and a Half Men gibi yapımlarda büyük başarı elde eden Kutcher’ın hesabını tam tamına dokuz milyon insan takip ediyordu. Hacker ise kendisinin son zamanlarda fazlasıyla gündemde olan dedikodu dolu aşkı Lorene Scafaria hakkında birçok sahte mesaj attı.

Ama bunu yaparken önemli bir noktayı atladı: Yer bildirimleri. Oyuncunun Foursquare hesabından da mesaj göndermeye başlayan hacker yerinin ve yaptıklarının açık bir şekilde belli olması yüzünden çok da uzun soluklu işlem yapamadı. Durumu erken farkettiği için şimdilik kayıplara karışsa da, yakalanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ashton Kutcher’ın FourSquare ve Twitter hesaplarıysa, bu olaylardan sonra kapatıldı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?