En çok Kadın Taraftar Trabzonspor’da

Yazarımız Avukat Seda Gayretli, Trabzonspor Galatasaray Maçı izlenimlerini yazdı.

Galatasaray maçına gitmeye sis dolayısıyla ertelenen uçağım dolayısıyla son anda karar verdim. Bilet bulabilmek için de bütün akrabalarımı aramak zorunda kaldım.

Galatasaray – Trabzonspor maçında tribünler bu hafta da Trabzonsporlu kadın ve çocuk taraftarlarla doluydu. Teyzeler titizlikle oturacakları yerleri girişte dağıtılan beyaz mendillerle sildiler ve üzerlerine oturdular. Atlaya atlaya geçen çocuklar oturacakları yere basıp kirletmemeleri konusunda uyarıldılar. Daha sonra kolbastı çalmaya başlayınca hanımlar oynamaya başladı.

Anonslarda Türkiyenin takımını destekleyen en çok kadın taraftarının Trabzonsporda olduğu bildirildi. Önceki hafta Beşiktaş – Trabzonspor maçında 27 bin civarında kadın vardı. Galatasaray maça çok hızlı başladı ve ilk iki golünü ( 20. dakikada Selçuk ve 22. dakikalar Necati )çok hızlı buldu. 43. dakikada Necatinin 2. golü geldi. Tribünlerdeyse hüzün hakimdi ve taraftarlar tek bir ağızla arkası gelmez dertlerimin bıktım illallah şarkısın söylüyordu. 60. dakikada Colman Trabzonsporun ilk golünü attığında taraftarların sevinci uzun süremedi çünkü bir dakika içinde 61. dakikada 4. golünü yedi (61. dakika Ebaue). 61. dakika Trabzonsporlu taraftarlar için özel olduğundan tribünler alkış sesleriyle yankılandı. Penaltı atışıyla daha sonra bir gol daha yakaladı.

Taraftarların çoğunluğu maçın başından itibaren maçı Galatasaraya vereceğiz Fenerbahçe şampiyon olmasın diyordu. Hatta maç süresince maçı verdiler deyip durdular.

Bence Galatasay ilk yarıda hele ilk 20 dakikada çok hızlıydı ve çok iyi mücadele etti. Tolga Beşiktaş maçında çok daha iyiydi. Ayrıca Fenerbahçe şampiyon olmasın Galatasaray şampiyon olsun yaklaşımı da hoşuma gitmedi açıkçası. Herkes oyunun oynasın iyi olan kazansın. Galatasaray da yeterince şampiyon oldu, Bursaspor şampiyon olsun. Güle oynaya stadyumu terk eden bayan taraftarlar yollarda yine kolbastı oynamayı ve yense de yenilsen de beraberiz sen de diye şarkılar söylemeyi sürdürüler.

Ligdeki bütün takımlara ve taraftarlara iyi şanslar diliyorum. İyi olan ve hakkı olan kazansın.

Seda Gayretli / Trabzon
[email protected] 
https://www.alaturkaonline.com/yazarlar/sedagayretli/

[nggallery id=261]

 

Advertisements
Önceki haberSelçuk Aydın,dev maç için start verdi…
Sonraki haberYaşamak istiyorlar
Trabzon Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu. 2004 yılında Hollanda da uluslarası kurgusal dava yarışmasında 3 takım arkadaşıyla Türkiyeyi temsil etti. Fakülte yıllarında AUHF`nin geleneksel mizah dergisi Ceride-i Kantar da yazdı ve karikatürler çizdi. 2006 yılında mezuniyetinden hemen sonra İstanbula taşınarak İstanbul Barosuna kaydolarak İstanbul Üniversitesinde özel hukuk ana bilim dalında yüksek lisansa başladı. 2009 Nisan ayına kadar değişik uluslarası burularda danışmanlık ve avukatlık yaptı. 2009 Nisan ayında devlet bursuyla New Jerseyde 3 aylık hızlandırılmış dil kürsünün akabinde 2009 Eylülde UCLA School of Law da LL. M. mastera başladı. Masterini tamamladıktan sora bir süre sonra yine Türkiyede şirket avukatlığı yaptıktan sora tekrar Amerikaya dönerek Golden Gate University School of Law da doktora eğitimine başladı. Tez aşamasına geçtikten sonra Amerikada bir büroda staj yaptıktan sonra İsviçrede 6 ay süresince Birleşmiş Milletler Fİkri Haklar Örgütü için wipo lex projesinde Türkiye dahil olmak üzere 7 diğer ülkenin hukuk databaşını hazırladı. Fikri haklar, temiz enerji hukuk, teknoloji transferi ve medeni hukukla ilgilenmektedir. Yüzme, basketbol ve atletizm lisansı sahibidir ayrıca 3 yıl yüzme hocalığı yapmıştır. Akıcı İngilizce, orta düzeyde Almanca başlangıç seviyesinde Fransızca, Rusça ve Arapça bilmektedir.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?