En hızlı cebi yapmak yetmedi

MWC’de “dünyanın en hızlı cebini” tanıtan teknoloji devinden yeni bir cihaz daha…

Huawei… Çin asıllı bu büyük elektronik firması, piyasalarda adını duyurduğundan itibaren hep en çok konuşulan firmalar arasında yer aldı. Zamanında yaptığı atılımlar ve farklı ülkelerin, farklı operatörleriyle yaptığı ucuz ve kullanıcı dostu anlaşmalarla kendisini piyasaya tanıttı…

Tüm dünyanın dört gözle beklediği Mobile World Congress 2012’deyse adeta şov yapıyor bu firma… Sahneye çıkan genel başkan Richard Yu , yaptığı net açıklamalarla yine ilgi odağı olmayı başardı. Yu konuşmasında “Ascend D Quad” isimli cihazın dünyanın en hızlı telefonu olduğunu dile getirdi. Quad-Core yani dört çekirdekli işlemciye sahip olan Ascend D Quad ile de sınırlı kalmayacaklarını belirten Yu, yakın bir zamanda ilk quad-core işlemciye sahip olacak olan 10 inç’lik tableti de üreteceklerini iddia etti.

MediaPad10 FHD adı altında piyasaya çıkartılacak olan tablet, Ascend D Quad’da kullandıklarına benzeyen 1.5Ghz K3 CPU kullanacak. Bir diğer dikkat çeken özellikse, cihazın 10 inçlik, 1.920 x 1.200 piksellik IPS LCD ekrana sahip olacak olması. Ayrıca Dolby Surround Sound ses çıkışına da izin verecek olan tablet, son olarak 8 MP arka ve 1.3 MP ön kameraya sahip olacak.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?