En iyi günlerimiz henüz gelmedi

en guzel gunlerimiz

En iyi günlerimiz henüz gelmedi

Obama, ‘‘En iyi günlerimiz henüz gelmedi’’

Başkan Obama konuşmasına kendisini destekleyen binlerce insanın ‘‘dört yıl daha, dört yıl daha’’ tezahuratlarıyla başladı. Etkili bir konuşmaya imza atan Obama, taraftarlarının gönüllerine seslenirken rakibi Cumhuriyetçi Parti’ye ise zeytin dalı uzattı.

Chicago’daki seçim merkezde toplanan binlerce destekçisine seslenen Obama, seçim çalışmalarından sonra yeniden toparlanarak yola devam edeceklerini belirterek, ‘‘En iyi günlerimiz henüz gelmedi” diye sesledi.

Ekonominin yoluna girdiğini, savaşların bittiğini ve uzun seçim yarışının sona erdiğini belirten Obama, ‘‘Sizler bana daha iyi bir başkan olabilmeyi öğrettiniz’’ dedi.

Konuşmasında Amerika’nın etnik çoğulculuğuna ve birliğine atıflarda bulunan Obama, ülkede kölelerin kendi yazgısına yol verme hakkını yaklaşık 200 yıl önce elde ettiğine işaret etti. Kölelliğe son verilemesini ilerleme olarak yorumlayan Obama, ‘‘İlerlemektedir; çünkü sizler, savaş ve kriz dönemlerinde galip gelmiş olan ülkeyi çaresizliğin derinliklerinden umudun tepelerine taşıyan o ruhu bir kez daha ortaya koydunuz” dedi.

Seçimde rakibi olan Cumhuriyetçi Mitt Romney’e de zeytin dalı uzatan Obama, Cumhuriyetçi Parti yetkilileri ile bir araya gelip ortak çalışmak istediğini söyledi. Obama, “Sıkı bir mücadele verdik ama bu ülkeyi çok sevdiğimizden bunu yaptık” diye seslendi.

Obama şöyle konuştu; Bu ülke dünyadaki tüm diğer ülkelerden daha zengin, ancak bu bizim asıl zenginliğimiz değil. Dünya tarihinin en güçlü ordusuna sahibiz, ancak bu değil bizi güçlü kılan. Üniversitelerimiz, kültürümüz dünyayı kıskandıracak kadar, ama bu her herkesin hala kıyılarımza gelmesine neden değil. Amerika’yı bu kadar özel ve farklı kılan dünyada en kozmopolit etnik yapıya sahip olması. Bizler kaderimizin ortak olduğu bilinciyle; birbirimize ve gelecek nesillere bazı yükümlülüklerimiz olduğunu kabul ederek ülkemiz için daha sıkı çalışmayı ödev biliriz…’’

Kürsüye ailesi ile birlikte gelen Obama konuşmasının ardından yanına tekrar gelip tebrik eden eşi First Lady Michelle, kızları Sacha, Malia ile başkan yardımcısı Joe Biden ve eşi Dr. Jill Biden hep birlikte halkı selamladı.

ROMNEY; BAŞKAN İÇİN DUA EDİYORUM

Başkanlık seçimini kaybeden Romney, Cumhuriyetçi Partililere çabalarından dolayı teşekkür etti. Romney, “Başkanın ülkemize başarılı bir şekilde rehberlik etmesi için dua ediyorum” sözleri dikkat çekti.

Boston Kongre Merkezi’nde yaptığı kkonuşması kısa oldu. üzgün ve yorgun hali yüzünden belli olan Romney, seçime ülkeye hizmet edebilmek amacıyla girdiğini ifade etti. Romney, yarışı kaybettiğini ancak prensiplerinin geçerliliğini koruduğunu ve ülke yararı için çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

Amerikan halkına duyduğu güveni ve inancı dile getiren Cmhuriyetçi eski vali Romney, ‘‘Başkanın ülkemize başarılı bir şekilde rehberlik etmesi için dua ediyoru’’ dedi.
Konuşmasında zaman zaman duygulanan Romney, gözyaşlarını zo tuttuğu gözlendi. Konuşmasının ardından Romney, aile bireyleri, kampanya çalışanları ve başkan yardımcısı adayı milletvekili Paul Ryan ve ailesi ile birlikte tek tek kucaklaştı.

Advertisements

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?