En sert şekilde nefretle kınıyorum

Başbakan Erdoğan, Kiev’deki basın toplantısında saldırıları “en sert şekilde nefretle kınadığını” söyledi.

ABD’nin Libya Büyükelçisi ve 3 elçilik görevlisinin öldürülmesiyle ilgili taziye mesajını önceki gün ABD Başkanı Barack Obama’ya gönderdiğini söyleyen Erdoğan şunları söyledi:

“ABD büyükelçisi ve üç görevlisinin öldürülmesi konusu çok çok kaygı verici. Her şeyden önce acılarını paylaşıyoruz. Türkiye bugüne kadar dünyada büyükelçilerini, diplomatlarını ne yazık ki teröre kurban vermiş bir ülke. O nedenle diplomatları hedef alan bu tür saldırıları en sert şekilde nefretle kınıyorum. Terörle mücadelenin biz her zaman yanında olduk. Zira şu anda terörle mücadele içerisinde olan bir ülkeyiz bunun ne olduğunu çok iyi biliriz.”

İsrail’de arabulucular yorulmasın

(Türkiye İsrail ilişkilerinin düzeltilmesi için arabuluculuk çalışmalarının olduğu doğru mu?) “İsrail ile ilgili bizim bugüne kadar araya giren bizimle bu konuları görüşmek isteyenlere verdiğimiz cevap bellidir. Birincisi özürdür, ikincisi tazminattır, üçüncüsü Filistin’de ambargonun kaldırılmasıdır. Bunların herhangi birisi olmadığı sürece normalleşmenin olması da mümkün değildir. Eğer bunun üçünü garantiye alacak varsa arabulucuya biz de evet deriz. Yoksa arabulucuların da yorulmasına gerek yok.”. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?