46.7 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemEnkazdan çıkmayan ağabeyi, yengesi ve 6 aylık yeğenini arıyor

Enkazdan çıkmayan ağabeyi, yengesi ve 6 aylık yeğenini arıyor

Gaziantep-Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin ardından çok sayıda kişi hâlâ yakınlarına ulaşamadı.

‘Yaşıyorlar mı yoksa öldüler mi bilmiyoruz’ diyen kayıp yakınlarının gitmediği hastane, morg ve mezarlık kalmadı.

SÖZCÜ’ye konuşan Sevda Köse de, tam 24 gündür Hatay’ın Antakya ilçesi Güzelburç Mahallesi Zümrüt Sokak’ta yıkılan İlke Apartmanı’nda yaşayan ağabeyi Yakup Köse (28), yengesi Münevver Köse (22) ve 6 aylık yeğeni Abbas Yiğit Köse’yi arıyor.

3 KEZ ENKAZ KAZILDI 

Apartmandaki 9 aileden 28 kişiye ulaşılamadığını belirten Sevda Köse, “9 aile yakınlarımızı arıyoruz. Depremden yaklaşık 2 saat sonra oraya vardık. Karanlıkta kimseyi göremiyorduk. 6 gece oradan ayrılmadık. 3 kez enkaz kazıldı ama ailem enkazdan çıkmadı. Oradakiler, sivil araçlarla ilk çıkarılan kişilerin hastaneye götürüldüklerini söyledi. Ama can havli ile kimse net bir şey görmemiş. Zaten yağmur yağıyordu. Artık enkaz altında kimse kalmadı. 9 aile bekledik” ifadelerini kullandı.

HER YERDE 6 AYLIK YEĞENİ, AĞABEYİ VE YENGESİNİ ARIYOR

Hastanelere, morglara ve kimsesizler mezarlıklarına da gittiklerini anlatan Sevda Köse, “Yeğenim 6 aylık, boynunda kehribar kolyesi vardı. Her gün hastaneleri arıyorum. Yaş gruplarını söylüyorum. Kimliksiz hastalar var ancak hasta mahremiyeti nedeniyle yardımcı olmuyorlar. Hastaneye gidince fotoğraf gösteriyorum. Morglara da baktık. Tek tek, il il isimsiz ve kimliksiz hasta var mı diye soruyorum. An az 10 ile baktık. Sağlar mı öldüler mi bilmiyoruz. Hastaneler yardımcı olsa belki bu kadar zor olmaz. Biz de ne yapacağımızı bilmiyoruz” diye konuştu.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,399BeğenenlerBeğen
16,219TakipçilerTakip Et
3,502TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın